Розстріл поліціянтів у Дніпрі: американський коп оцінив дії українських колег

Розстріл поліціянтів у Дніпрі: американський коп оцінив дії українських колег

Експерт із поліцейськиї тренінгів, колишній поліціянт Джефф Джанероне розповів ТСН, як діяли б американські копи в цій ситуації.

Джанероне змоделював ситуацію, яка сталася в Дніпрі: жінка-поліціянт стоїть перед машиною правоохоронців, її колега — в машині перевіряє документи. Злочинець наближається до нього.

— Давайте спочатку поговоримо про локацію, яку обрали правоохоронці: це дуже гарне місце, це не дорога, де потрібно поставити поліцейську машину так, щоб тебе не розчавив трактор або вантажівка, які мчать із шаленою швидкістю. Наступний крок: як ставлять поліціянти машини в Америці: підпирають машину, яку зупинили, ззаду. Якщо поставити машини паралельно — можна наразитися на небезпеку, тому що злочинець може відкрити вогонь і вразити обох копів, вони ще не знають, хороша це людина або погана. Тому ця позиція невиграшна, — розповів експерт.

За словами Джеффа, в різних американських штатах діють різні законодавчі норми щодо того, чи повинна людина, якого зупинили, залишатися в машині чи вийти з неї. У його рідному Нью-Джерсі, водій повинен сидіти у своєму авто та чекати, коли до нього підійде офіцер.

— Перш за все, я не знаю цю людину, яку зупинив. Більшість людей — хороші та слухняні, але є злочинці або душевнохворі. А наше завдання — охорона громадян та відповідальність перед власними сім’ями: мені хочеться після зміни повернутися до своїх дітей і дружини живим. Тому, що я роблю? Моя позиція, коли я бачу водія в машині із руками на кермі — позиція переваги. Що робить мій напарник? Він прикриває мене, дивиться за рухом у зупиненій машині, — пояснив він.

— Ось я взяв документи і пішов перевіряти їх у своїй машині. Що в цей час робить мій напарник? Вирушає із нашої машини та стає за затриманою машиною, але не перед нею. Дивіться, це такий трикутник, де кожен із нас може взяти зброю і прикрити іншого, або і себе, і мій постріл не зачепить жодного з нас, але вразить злочинця. Тому поліціянт номер два — тільки позаду машини, — додав колишній коп.

На питання про зброю у злочинців Джанероне відповів: ніколи не заоохочує до поліціянта зброю.
«Наставити на мене зброю — автоматично перетворитися на мішень. Я буду стріляти в груди, не в голову. У голову потрапити важче, а тут сконцентровані життєво важливі органи. І я не буду думати ні секунди», — наголосив він.

Експерт також під час перегляду трагічного відео зауважив, що в ньому помітні склеювання і явно не вистачає якихось шматків.

— Це неповна картина з місця, якісь важливі елементи втрачені. Незважаючи на це, хочу зазначити неймовірну мужність водія маршрутки і це дуже хороший знак — ваші люди симпатизують поліціянтам, вони готові їх захищати, приходити на допомогу. Це свідчить про високу довіру і про те, що ця людина, яка намагалася заблокувати машину — справжній герой,  — стверджує він.

Як повідомлялось, 25 вересня, в Дніпрі біля автовокзалу розстріляли поліціянтів. Співробітник патрульної поліції Артем Кутушев загинув на місці, а його напарниця Ольга Макаренко померла в лікарні.

Через кілька годин імовірний убивця був затриманий, ним виявився розшукуваний боєць роти «Торнадо» Олександр Пугачов.

27 вересня Пугачову було обрано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.загрузка...

Читайте також

Коментарі