Гаррі Поттер і проклята книга

joan-120816-1

"Ця книжка - це лише спосіб для Ролінг заробити більше грошей", - казали вони. "Та вона там сама майже нічого не писала, їй ще двоє авторів допомагали", - казали вони. "Сюжет, якщо цей фанфік можна так назвати, у порівнянні з любою частиною про Гаррі Поттера просто нікчемний." І усі вони були праві.

Якщо ви так само, як я гадали, що історія "хлопчика, що вижив" та його друзів закінчилася в сьомій книжці, то ви були праві. Стоячи в довжезній черзі за книжкою, яку вже назвали, щонайменше, посередньою експлуатацією почуттів потероманів, я розуміла, що саме я куплятиму. Перед стартом продажів в п'ятницю я вже достатньо чула про виставу, що пройшла у Лондоні 30-го липня 2016-го, адже сама книжка це "сценарій спеціального репетиційного видання", як на ній написано. Після вистави, звичайно, сам сюжет п'єси, а, отже, і книги, був "злитий" в Інтернет. Тому я не мала високих очікувань стосовно книги, але хотіла перевірите чи все насправді так погано. І так, все погано.

Буде трохи спойлерів. Сюжет книги зав'язаний навколо часовороту та подорожей у часі, власне, як і третя частина Гаррі Поттера, в якій Гаррі та Герміона врятували Сіріуса Блека, дізналися, хто насправді зрадив батьків Гаррі та як правильно імітувати перевертня, що виє. В цій ж книзі головні герої, якими стали сини Гаррі Поттера та Драко Малфоя (Альбус та Скорпій), три рази подорожують у часі, але нічого не змінюють. Ті, хто міг бути врятований, все одно помирають, більш того, ще одна дитина вмирає додатково. А стосунки батька і сина, якими ми буцім то маємо перейматися, взагалі не "чіпляють". І найгірше, що батько - це Гаррі, якій в книжці вийшов просто жахливим. Він не розуміє сина і не сильно намагається це зробити. Єдині персонажі, за якими цікаво спостерігати, це Драко та Скорпій Малфої, а також головний антагоніст - Дельфі, яка лише хотіла зустрітися із батьком (ну так вийшло, що то Волдеморт. Буває). А сам син Гаррі Поттера міг би бути цікавішим, але як для головного героя розписаний не надто добре. Безсумнівно, в книжки є і хороші моменти, але вони тьмяніють на фоні сюжетних дірок, дивної мотивації або, навпаки, бездіяльності героїв.

Поки читаєш цю суцільну пародію на "Назад у майбутнє", весь час згадується відео з каналу "How it should have ended", де втомившись від всього, що наробив Волдеморт, Северус Снейп бере часоворот, повертається на сорок років назад і вбиває маленького Тома Реддла. А потім каже Дамблдору, якого зустрів в тому часі: "Чувак це дуже довга історія. Доведеться написати сім книжок аби її пояснити, або зняти вісім фільмів." Є підозра, що знімуть і дев'ятий. Та якщо він вийде з тим самим перекладом, що і книжка, я на нього піду, адже переклад є одним з небагатьох її плюсів.

Ця восьма книжка нічого не додає до світу, який ви вже знаєте. Її можна було б зробити кращою, якби над нею працював один автор, адже іноді відчувається якась нерівність у розповіді. Якби це була повноцінна книга, де було б достатньо часу для розкриття персонажів і збагачення Чарівного світу. Наразі ж, якщо ви ну дуже великий фанат Гаррі Поттера, можете почитати. Але якщо в вас дома є хоча б якась частина Гаррі Поттера, неважливо перша чи п'ята, краще почитайте її.

Прочитала книжку та розповіла про неї Марина Фіщук.

Рекомендуємо прочитати

Bloomberg назвал неожиданных лидеров мирового экономического роста

Рост мировой экономики во втором квартале 2017 года превысил 4% в годовом выражении....

Це може бути цікавим

Кремль отказался арестовать турбины по иску Siemens

Арбитражный суд Москвы оставил без удовлетворения иск компании Siemens об аресте и запрете монтажа четырех газотурбинных установок в оккупированном Крыму....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Український телеканал запідозрили у фінансуванні терористів Донбасу

Головне слідче управління Національної поліції проводить досудове розслідування у справі телеканалу «Інтер», пов'язаного з фінансуванням тероризму....