Суд Одеси прийняв прецедентне рішення щодо вивезення речей з Криму

Суд Одеси прийняв прецедентне рішення щодо вивезення речей з Криму

Окружний адміністративний суд Одеси визнав протиправними дії представника української митниці, який заборонив кримчанину вивезення з Криму на материкову частину України особистих речей, які не ввійшли до списку дозволених Постановою №1035 Кабміну України. Про це повідомляє «Крим.Реалії» з посиланням на сайт Української Гельсінської спілки з прав людини.

Правозахисники називають це рішення «прецедентним» і публікують його на сайті правозахисної організації.

-26 вересня Одеський окружний адміністративний суд, задовольняючи позов громадянина Л.А., ухвалив важливе рішення не тільки для конкретного позивача, а й для багатьох інших кримчан, які з моменту вступу в силу постанови КМУ №1035 позбавлені можливості вільно з особистими речами перетинати контрольні пункти між півостровом і материковою частиною України, — йдеться на сайті УГСПЛ.

За словами адвоката Юлії Лєсної, суд «ретельно провів аналіз відповідних нормативно-правових норм і наданих доказів».

-У постанові суд сформував важливий висновок, що при вирішенні питання застосування постанови КМУ № 1035 вкрай важливо розрізняти речі, які особа перевозить з метою забезпечення звичайних повсякденних потреб, і речі, які призначені для підприємницької діяльності, відчуження або передачі іншим особам, – зазначила адвокат.

Суд у постанові неодноразово посилався на Конституцію України, як норми прямої дії, зокрема на конституційні гарантії права власності та рівності прав і обов’язків усіх громадян.

За словами правозахисників, цінним є те, що суд, мотивуючи своє рішення, послався, крім національного законодавства, також на статтю 1 «Протоколу щодо захисту прав людини і основних свобод», а також врахував реальну ситуацію, яка склалася у зв’язку з анексією Кримського півострова.

Коментуючи рішення суду, координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомила «Крим.Реалії», що рішення суду не скасовує постанову Кабміну України, але говорить про те, що документ суперечить Конституції, і обмеження провезення особистих речей кримчан незаконно.

-Тепер всі, хто подаватиме позов проти цієї постанови, виграватимуть суди. Це важливо, оскільки тепер є серйозний аргумент для скасування постанови взагалі. І чим більше кримчан звертатимуться до суду, тим більша ймовірність того, що Кабміну України доведеться цю постанову скасувати, – сказала Скрипник.

В Україні 17 січня 2016 року набула чинності постанова Кабінету міністрів № 1035 про обмеження поставок окремих товарів і послуг через адміністративний кордон з Кримом.

У постанові зазначили, що через адміністративний кордон з Кримом можна буде провозити виключно особисті речі. У документі детально прописали, що саме дозволено провозити і в якій кількості.загрузка...

Читайте також

Коментарі