Україні загрожує «другий Чорнобиль»

Україні загрожує «другий Чорнобиль»

Трубний інститут Дніпра звинувачує державне підприємство «НАЕК» Енергоатом «в підготовці «другого Чорнобиля».

Протягом декількох років всі атомні електростанції в Україні повинні замінити зношене теплообмінне обладнання. За стандартами, над якими працював свого часу Трубний інститут, труби для цього обладнання повинні бути безшовним. В інституті стверджують: в технічній документації тендеру, переможця якого оголосять 10 жовтня, прописано — труби повинні бути зварені, і натякають — переможець вже відомий. В інституті впевнені — якщо такі труби встановлять, то в Дніпро можуть потрапити радіоактивні речовини.

«НАЕК» Енергоатом «вписав до тендерної документації зварні труби замість безшовних. Ми припускаємо, що переможець тендеру вже визначено, — сказав директор трубного інституту в Дніпрі Радомир Король. — Крім цього, харківський» Турбоатом «, який займається виготовленням теплообмінного обладнання, вже уклала договору з італійським виробником зварних труб. За наявною у нас інформацією, частина зварних труб вже виготовлена ​​з тими ж характеристиками, які прописані в тендері «.

«Більш того, через використання таких труб може статися радіоактивне зараження води», — додав директор трубного інституту.

У самому «Енергоатомі» стверджують, що збираються купити не труби, а конденсатор турбіни. Для переконливості наводять посилання на тендер в Prozorro, де написано — предметом закупівлі є комплект обладнання конденсаторів турбін К-1000-60 / 1500-2 для Запорізької АЕС. Аукціон повинен початися 10 жовтня. Сума закупівлі — 530,488 млн грн.

В інституті не вимагають скасувати тендер і роботи на АЕС, а просять повернути в техзавдання умова використання безшовних труб.загрузка...

Читайте також