Експерт розповів, що означає падіння індексу конкурентоспроможності України

28 вересня 2016 року було опубліковано індекс конкурентоспроможності, який щороку визначається представниками Всесвітнього економічного форуму. Згідно з рейтингом інвестиційної привабливості, Україна опустилася на 85-ю зі 140 позицій. На думку Президента Асоціації захисту банків Катерини Назимко, падіння рейтингу України на 9 позицій за останні 2 роки свідчать про провал реформ, що проводяться.

Основними причинами нашого падіння в індексі, який є одним з головних показників розвитку країни, названі політична нестабільність, тотальна корупція, висока інфляція, недоступність дешевих і довгострокових кредитів, високий рівень злочинності, поганий стан здоров'я громадян, малоосвічена робоча сила. Макроекономічні показники України цього ж рейтингу зайняли 12-е місце з кінця.

- Підтвердженням рейтингу є конкретні цифри. Зокрема, прямі іноземні інвестиції в економіку України за станом на 1 липня 2016 року склали $ 44,8 млрд. Це на $ 12,3 млрд. Менше в порівнянні з 1 січня 2014 року. Якщо ж взяти світові рейтинги в цілому, то в більшості випадків Україна знаходиться на останніх позиціях. Це відбувається тому, що реформи владою як би заявлені, але насправді вони не проводяться. І якщо це можна намагатися приховувати від громадян, то у випадку з іноземними фахівцями такий варіант не проходить, - заявила Катерина Назимко.

На думку експерта, чиновникам слід активізуватися в створенні зрозумілих і передбачуваних правил гри для бізнесу, щоб хоча б мінімально збільшити приплив іноземних інвестицій в країну.

- Як ніколи інвестиції потрібні в банківському секторі, який вже третій рік не може вибратися з кризи. Для того, щоб інвестори знову повірили в розвиток українського банківського бізнесу, нам необхідно розробити прозору і ефективну стратегію розвитку банківського сектора, припинити тотальне виведення банків з ринку і послабити тиск регулятора на фінустанови, - підсумувала Катерина Назимко.

Асоціація захисту банків об'єднала експертів та учасників фінансового ринку, щоб розробити альтернативну стратегію виходу банківського сектора з кризи і повернути Україні інвестиційну привабливість.

Рекомендуємо прочитати

Саакашвілі розповів, коли повернеться в Україну

Екс-президент Грузії і колишній глава Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі заявив, що отримав пропозиції громадянства від декількох країн....

Це може бути цікавим

В Киеве разыскивают живодера, жестоко замучившего трех котят

В столице произошел очередной вопиющий случай жестокого обращения с животными....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Астролог обнародовал последствия солнечного затмения

В этом году солнечное затмение больше всего повлияет на будущее президента России Владимира Путина – в частности, этот период может стать началом конца его правле....