Україна має змінити законодавство щодо відходів, — експерт

Україна має змінити законодавство щодо відходів, — експерт

Досвід європейських країн об’єднання фінансових та адміністративних ресурсів громад надасть поштовх для впровадження новітніх технологій у сфері перероблення побутових відходів в Україні.

Про це сказав начальник Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Мінрегіону Максим Барінов під час круглого столу «Гармонізація українського законодавства у сфері відходів електронного обладнання з відповідними вимогами Європейського Союзу».

— Реформа галузі можлива лише через удосконалення законодавства — в першу чергу прийняття Закону України про демонополізацію ринку послуг перероблення та захоронення побутових відходів, — повідомив начальник Управління.

За його словами, обсяг послуг з поводження з побутовими відходами для сплати населенням може бути знижений вдвічі шляхом відокремлення із складу побутових відходів ресурсоціних компонентів.

— Щоб кошти виробників товарів та продукції спрямувати до сфери поводження з побутовими відходами, необхідно на законодавчому рівні ввести європейський принцип розширеної відповідальності виробника, — додав Максим Барінов.загрузка...

Читайте також