У Західный півкулі можна буде побачити рідкісний «чорний місяць»

У Західный півкулі можна буде побачити рідкісний «чорний місяць»

В ніч на 30 вересня в небі над Америкою можна буде спостерігати рідкісне астрономічне явище — чорний місяць.

Вночі в п’ятницю в небі над Західною півкулею можна буде помітити досить рідкісне явище. Жителям Європи і Азії незвичайної «чорного місяця» доведеться чекати ще днів 30 — вони зможуть спостерігати його якраз у переддень Хеллоуїна, пише Science Alert.

«Чорний місяць» — це другий місяць за календарні 30 діб, коли супутник залишається майже повністю невидимим у нічному небі. За словами астронома Джоша Рав, другий повний місяць протягом календарного місяця іноді називають блакитний. «Таке явище, як Чорний місяць, імовірно, — зворотна сторона блакитного місяця: другий місяць протягом календарних 30 днів».

Для східної півкулі (Європа, Африка, Азія, Австралія), чорний місяць з’явиться на небі в наступному місяці. Оскільки перший місяць-молодик очікується 1 жовтня, то другий — чорний місяць — відбудеться 30 або 31 жовтня, в залежності від того, де ви живете.

Для астрономів-любителів чорний місяць — це своєрідний виклик. Вони можуть спробувати побити світовий рекорд для знімка наймолодшого Місяця, встановлений в 2013 році французьким фотографом Тьєррі Лега, якому вдалося зробити знімок, коли Сонце і Місяць були розділені всього на 4,4 градуси.загрузка...

Читайте також