Київ робить все, щоб вчасно запустити опалювальний сезон, - Кличко

Мер Києва Віталій Кличко наполягає на внесенні до Верховної Ради проект закону щодо погашення та реструктуризації заборгованості за енергоносії та списання штрафних санкцій в теплопостачанні.

Про це Кличко заявив під час засідання антикризового енергетичного штабу з підготовки країни до осінньо-зимового періоду, який відбувся під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

- Ми протягом кількох місяців наголошували на критичних факторах, які не дозволяють теплопідприємствам належно підготуватися до зими. Вже протягом кількох місяців заблоковані рахунки теплопостачальних підприємств. Таких по Україні 104. Немає коштів і на встановлення будинкових лічильників та на заміну аварійних мереж. І все це при тому, що рівень розрахунків за газ по Києву перед НАК Нафтогаз складає 101%! – наголосив Віталій Кличко.

- Нам закидають: у вас же перевиконання бюджету. То, мовляв, «закривайте» все за бюджетні кошти. Але ж ми працюємо в рамках закону. До того ж об'єктивно є речі, на які місцева влада не може вплинути, - зазначив він.

Кличко підкреслив, що столична влада, з огляду на всі критичні фактори, зробила і робить все, щоб врятувати ситуацію і щоб в Києві опалювальний сезон не був зірваний.

- Ми прийняли рішення про встановлення частини лічильників інвестиційної програми «Київенерго» за рахунок міських коштів. Ціна питання - майже 40 млн. грн. На сьогодні більше 90% столичних будинків вже оснащені лічильниками тепла, що дозволить скоротити витрати киян на оплату тепла, - відзначив Віталій Кличко.

Також, сказав мер Києва, місто було змушене надати аванс «Київенерго» в обсязі 250 млн грн.

- Тобто, ми сьогодні робимо все, що можемо – готуємося до зими в автономному режимі, я б сказав так, - сказав Віталій Кличко.

Він підкреслив, що ситуація в столиці не відрізняється від ситуації в багатьох інших містах країни: в більшості теплопостачальних підприємств заблоковані рахунки та відсутні обігові кошти, не виконуються інвестиційні програми та планові ремонти, зростає кількість пошкоджень тепломереж.

Мер відзначив, що столична влада наполягає негайно: подати до Верховної Ради України проект закону щодо погашення та реструктуризації заборгованості за енергоносії та списання штрафних санкцій в теплопостачанні; внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», в частині погашення компенсації різниці в тарифах, що виникла в 2015 році; внести зміни в алгоритм розподілу коштів із спецрахунків в частині розподілу коштів тепловиків виключно згідно зі структурою затверджених тарифів, без застосування дискримінаційних підвищуючих коефіцієнтів на користь «Нафтогазу»; погасити заборгованість підприємств і організацій державного бюджету за спожиті енергоносії.

Прем’єр-міністр відзначив, що дає доручення розробити план заходів щодо врегулювання ситуації, в тому числі й проблем, які стосуються взаємрозрахунів між НАК «Нафтогаз» та теплокомуненерго. І розглянути це питання на екстреній нараді на наступному тижні.

Рекомендуємо прочитати

Росіяни вважають Україну та США головними загрозами - опитування

Імовірними військовими супротивниками росіяни називають США та Україну....

Це може бути цікавим

Як виглядає зсередини скандальний театр на Подолі

ЗМІ опублікували фотографії зсередини скандального театру на Подолі....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​ Сбежавших из зоопарка пингвинов выдали мокрые следы, - видео

Сюжет популярной анимационной картины "Мадагаскар" чуть не повторили пингвины, решившие совершить побег из зоопарка в Дании....