Донецький олігарх будує під Києвом власну «Макіївку»

Донецький олігарх будує під Києвом власну «Макіївку»

На Ольжиному острові, ось вже більше 20 років дитячий клуб «Іскра» організовує літній табір «Робінзон». Дістатися ж острову завжди було непростою справою для дітей, а тепер ще й Хомутинніки і Ко перекрили парканами з колючим дротом (!) місце, звідки діти завжди переправлялися на острів, — передає ipress.ua.
 — Маючи мільйонні доходи, Віталій Юрійович все одно пішов на порушення закону, заволодівши землею для будівництва маєтку під Києвом шляхом банального «розпилу» київських земель за часів Черновецького та навіть самозахоплення, — йдеться в розслідуванні.
Довідка:

Віталій Хомутиннік — молодий та ранній український мультимільйонер, найбагатший народний депутат України за підсумками 2014 та 2015 років (його сукупний дохід дорівнював 293 та 166 мільйонам гривень відповідно). Народився в м. Макіївка, Донецька обл., багаторічний голова «Молодих регіонів» (молодіжне крило «Партії регіонів»), лідер парламентської групи «Відродження».

Історія ця починається у вже згадані часи «мерства» одіозного Леоніда Черновецького, а саме в жовтні 2007р., коли руками тодішньої Київської міської ради масово «дерибанили» київські землі, у тому числі і 74,5 Га природно-заповідних земель у Голосіївському районі м. Києва, що розташовані між Конча-Заспою та с. Козин.

Не втрималося тоді від спокуси відірвати й собі заповідних київських земель і сімейство Хомутинників і вже буквально через рік на їхній ділянці стояли перші два будинки, а третій починали зводити.


Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua
Але з більш ніж 38 соток, які охоплює даний маєток Хомутинників, дозвіл на зведення тут «колективного житлового будівництва», під час дерибану цих земель у 2007р., вони отримали лише щодо 12 соток, на ту земельну ділянку, яка розташована до захисної дамби Конча-Заспи.

Фото: automaidan.org.ua

Решту 2/3 території свого маєтку Хомутинніки отримали завдяки самозахвату землі. І це при тому, що ці 2/3 території розташовані просто на захисній дамбі(!), вже не кажучи про те, що відстань від будинків, які зведені на цій ділянці, до берегової лінії Дніпра менше встановлених законодавством 100м.


Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua
Дорогу ж загального користування, яка розташована вздовж всієї дамби, сімейство Хомутинників просто нахабно перекрило парканом.

Фото: automaidan.org.ua
Фото: automaidan.org.ua
У 2014-му році закінчується будівництво маєтку і на сусідній ділянці.

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua
Історія з нею аналогічна попередній — дозвіл на забудову лише 12 соток від Київської міськради, решта території — теж самозахват землі.

Належать ці дві земельні ділянки ТОВ «БАШТА-2″, акціонером якого в 2014-му році і був Віталій Хомутиннік.

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua
Щоправда, після того, як у 2015-му році Генеральною прокуратурою було відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного заволодіння даними природно-заповідними землями, інформація про внески до статутного капіталу ТОВ «БАШТА-2″ з декларації за 2015-й рік Віталія Юрійовича зникла.

Загалом службові особи Київської міської ради, Головного управління земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради та низка ТОВок тоді незаконно заволоділи  більше 70 га природно-заповідних земель Києва загальною вартістю понад 125 млн.грн.(!) Серед тих 70 га зазначені і дві ділянки родини Хомутинників.

У грудні 2015р. Господарський суд м. Києва визнав незаконним те рішення Київської міськради від 1 жовтня 2007р. про передачу цих земель у приватну власність для житлової забудови.

У лютому 2016р. Печерський районний суд наклав арешт на земельні ділянки Хомутинників, заборонивши своєю ухвалою розпоряджатися чи користуватися ними.

У той же час родина Хомутинників продовжує користуватися даними ділянками, принаймні батько Віталія Юрійовича — Юрій Хомутиннік. Адже саме його було помічено журналістами «24-го каналу» 13-го серпня 2016р., коли представники «Київської міської спілки ветеранів АТО» вперше приїхали до маєтку Хомутинників, щоб відкрити доступ до берегів Дніпра, який своїми парканами дане сімейство і перекрило.


Фото: automaidan.org.ua
Той відеосюжет «24-го каналу» з батьком Хомутинніка у головній ролі тут.
Справа в тім, що напроти маєтку, на Ольжиному острові, ось вже більше 20 років дитячий клуб «Іскра» організовує літній табір «Робінзон». Дістатися ж острову завжди було непростою справою для дітей, а тепер ще й Хомутинніки і Ко перекрили парканами з колючим дротом (!) місце, звідки діти завжди переправлялися на острів.

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua
Але після того, як організатори табору разом з волонтерами прибрали колючу проволоку, в тих місцях у той же день з’явилося ще й розбите скло (!).

Ну і тут вже не витримали ветерани АТО, один з який, Олександр Васильченко, ще дитиною також був серед учасників даного літнього табору і який першим і дізнався про конфлікт його організаторів з родиною екс-регіонала.

13-го серпня ветерани АТО знесли металеві ворота, що в тому числі перекривали доступ до берегу Дніпра. Але тоді цей «натяк» Хомутинніки не зрозуміли і вже через декілька днів ворота поставили на місце.

До речі, захищати Хомутинників тоді від АТОшників приїхали «антикорупціонери» та… «АТОшники» :)

Нєкто Анатолій Буднік, голова правління ГО «Всеукраїнська народна рада протидії корупції та громадської експертизи влади»


Фото: automaidan.org.ua
та Олег Афанасьєв, «почесний член правління» тієї ж ГО, демобілізований АТОшник. За його словами, служив він у 20-му батальйоні територіальної оборони «Дніпро». Цікаво, що товариші по службі думають про його сьогоднішній «промисел»?

Фото: automaidan.org.ua
З цією парочкою «антикорупціонерів» ми познайомилися 20-го серпня 2016р., коли проводили в Києві акцію біля будинку екс-очільника ДАІ України Олександра Єршова, що полюбляє бити волонтерів АТО.

Фото: automaidan.org.ua
Тоді ж вони приїхали на захист Єршова.

На сайті цих кишенькових «антикорупціонерів» за викликом зазначено, що до складу їхньої команди входять «фахівці» з податкового та митного права, колишні співробітники силових структур.

Тож не дивно, що захищають вони саме корупціонера з ДАІ Єршова та Хомутинніка, який вже не перший рік, за повідомленнями ЗМІ, «сидить» на корупційних потоках в Державній фіскальній службі України та на митниці.

18 вересня 2016р. ветерани АТО приїхали до маєтку Хомутинників удруге, до них приєднався і Автомайдан. Цього разу тиску громадськості не витримали не лише ворота Хомутинників, а і бетонний паркан. Поклали його вручну, покищо приїхали без спецтехніки.


Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua
Ні батька Віталія Хомутинніка, ні його захисників-«антикорупціонерів» цього разу ми не зустріли, хоча на подвір’ї і стояв той самий автомобіль Toyota Land Cruiser Prado, на якому минулого разу приїжджав Юрій Хомутиннік.

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua
Ось так сімейство Хомутинників розуміє «вільний доступ до водойм для всіх громадян України».
Нагадуємо, це все збудовано прямо на захисній дамбі Конча-Заспи!

Фото: automaidan.org.ua

Фото: automaidan.org.ua

Ну що ж, будемо потихеньку приводити до тями цих «мільйонерів із нетрів» по-українськи, які трохи забули, що вся країна — це не їхня Макіївка.

П.С. Автомайдан буде вдячний за допомогу у вигляді спецтехніки, інструментів та різноманітного обладнання, що зможе пришвидшити відкриття заблокованих різними «хомутинніками» берегів водойм під час наших наступних акцій :)

Далі буде.загрузка...

Читайте також

Коментарі