Березовець: кого звинуватять в катастрофі МН-17

Захід розуміє, що Росія лишається ядерною державою. Надій щодо притягнення російського військового керівництва до відповідальності немає, пише у своєму блозі на НВ політтехнолог Тарас Березовець. 

Оприлюднення результатів попереднього розслідування катастрофи Боїнга МН-17 міжнародної слідчої групи, в яку входять представники кількох держав, важливо з точки зору наслідків, які настануть як для української, так і для російської сторони.

Як відомо, 17 липня 2014 року в районі українського населеного пункту Сніжне зазнав аварії той самий Боїнг МН-17. Це стало поворотною точкою в українсько-російському конфлікті в Донбасі. До цього увага європейців і західної спільноти була притуплена, нас мало підтримували. Але після трагедії МН-17 і подальших подій, зокрема, Іловайського котла, Україні іноземні партнери почали надавати різноманітну допомогу: нелетальне озброєння, фінанси, інструкторську підтримку і т. д.

Катастрофа малазійського Боїнга стала поворотною точкою в конфлікті, перш за все тому, що там загинули громадяни західних держав: Великобританії, Голландії, Німеччини, США і т. д. Поки в конфлікті гинули переважно українці, Захід був досить пасивний і обмежувався заявами дипломатичних відомств. Катастрофа МН-17 послужила свого роду тригером для введення додаткових санкцій. Коли гинуть твої громадяни, ставлення змінюється. Наприклад, голландський уряд став основним промоутером посилення санкцій відносно РФ.

У житті будь-якого диктатора трапляються поворотні події. Свого часу катастрофа над Шотландією, до якої були причетні лівійські терористи, послужила приводом для введення санкцій проти Муаммара Каддафі, тодішнього лівійського лідера.

Що стосується Путіна, то ставлення до нього ніколи не було б настільки жорстким, якщо б не очевидні факти причетності російської армії до трагедії над Донбасом - але ж військовослужбовці діють виключно за наказом вищого військового керівництва.

У доповіді буде названо конкретне місце пуску ракети. Крім того, вже опубліковані дані про її російське «походження». При цьому необхідно розуміти, що якихось прямих наслідків (розгляди в Гаазькому суді, прямих звинувачень в бік Путіна) не буде. Захід розуміє, що Росія залишається ядерною державою, і немає надії залучити російське військове керівництво до відповідальності. Більше того, російські спецслужби, напевно, зробили все можливе, щоб «зачистити» співучасників цього злочину. Прямих виконавців відповідного наказу, швидше за все, вже давно немає в живих - як мінімум, частини з них.

Так що прямий зв'язок з вищим керівництвом країни встановити практично неможливо. Ніхто не буде звинувачувати в цьому злочині Шойгу або, тим більше, Путіна. Проте, є можливість створення міждержавного суду (Україна, Малайзія і Голландія) з розслідування даного злочину - Росія, як відомо, блокує спроби створення подібної інстанції на міжнародному рівні.

Рекомендуємо прочитати

Химический пожар на Красноткацкой в Киеве. Экологи пугают, что ЧП грозит онкологией

Власти решают, вывозить ли грунт со сгоревшего склада....

Це може бути цікавим

Дослідження показало, що більшість великих українських компаній перебувають в офшорах

Більшість великих приватних компаній використовують офшори....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Рост безработицы негласно стал требованием МВФ – эксперт

Увеличение безработицы в Украине негласно стало требованием Международного валютного фонда для предоставления очередного транша обещанного кредита....