Вбивство в Дніпрі. Як можна було уникнути трагедії

Потрібно підвищувати рівень підготовки наших поліцейських, пише у своєму блозі на НВ заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука. 

Молоді люди, які виявили бажання та готовність змінювати життя суспільства і країни на краще, маючи віру в свої сили і в державу, передчасно і безглуздо, виконуючи службові обов'язки, пішли з життя. У загиблого хлопця залишилась дитина, у дівчини – двоє.Вбивство патрульних в Дніпрі – це, поза будь-якими сумнівами, трагедія.

Машину зупинили за порушення правил дорожнього руху. Патрульні внесли в планшет дані і побачили, що водій перебуває в розшуку. Зрозумівши, що його зараз будуть затримувати, чоловік пішов на крайні заходи.

Яким чином можна було запобігти трагедії? На мій погляд, потрібно підвищувати рівень підготовки наших поліцейських, зокрема, психологічний. Швидше за все, хлопці просто не були готові до такого розвитку подій. Стріляти в живу людину – це завжди дуже складно. Щоб зважитися на цей постріл, потрібно переступити через певний бар'єр.

Я належу до тієї категорії людей, яких обурюють епізоди відвертого хамства, що проявляються деякими нашими співгромадянами по відношенню до поліцейських. Найчастіше вони просто змушені терпіти публічні образи і приниження. Подібне зневажливе ставлення, на мою думку, треба жорстко карати усіма можливими способами – не до в'язниці садити, звичайно, але штраф виписувати точно. Таким чином ми сформуємо певну захищеність для поліцейських, а громадяни будуть усвідомлювати міру відповідальності за неналежну поведінку.

Стріляти в живу людину завжди дуже складно

Більше того, на рівні телеглядача – особистого досвіду не маю – мені подобається американська система роботи поліцейських. Зупинили – руки клади на кермо, будь-який зайвий рух – отримаєш свої дев'ять грам, і поліцейський матиме рацію.

На жаль, дійсність така, що на руках у людей знаходиться неймовірна кількість незареєстрованої зброї. Один зі способів хоча б часткового вирішення цієї проблеми – проведення місячників добровільної здачі незареєстрованої зброї за окрему винагороду. Особисто я виступаю за легалізацію носіння та зберігання короткоствольної зброї. Злочинці вже давним-давно озброєні, причому далеко не пістолетами, а нормальні громадяни нічим не можуть себе захистити.

Рекомендуємо прочитати

Одинокий пингвин влюбился в киногероиню

Одинокий пингвин начал проявлять....

Це може бути цікавим

Китайский батискаф начал погружение в самую глубокую точку на планете

Китайский обитаемый глубоководный батискаф "Цзяолун" начал первое погружение в самую глубокую точку на планете – Бездну Челленджера в Марианской впадине, сообщает агентство Синьхуа....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

У фейсбуці стартував флешмоб до Дня Києва

У соцмережі Фейсбук набирає популярності флешмоб до Дня Києва, який столиця України відзначає в останню неділю травня....