Авакова звинуватили у дискримінації переселенців

Авакова звинуватили у дискримінації переселенців

Представники громадської організації «Восток-SOS» заявляють, що глава МВС Арсен Аваков дискримінує переселенців, пов’язуючи з ними зростання злочинності в Україні.

— Використання очільником Міністерства внутрішніх справ України терміну «біженці-мігранти» стосовно жителів сходу нашої країни, що вимушені були через агресію Росії та збройний конфлікт покинути власні домівки й стати внутрішньо переміщеними особами, є ознакою або непрофесіоналізму міністра, або його юридичної безграмотності, або нерозуміння природи переміщення й наслідків конфлікту в цілому, – йдеться у заяві організації.

В організації «Восток-SOS» зазначають, що Аваков не навів жодних доказів наявності причинно-наслідкового зв’язку між процесами вимушеного переселення значної кількості осіб зі сходу України та тенденцією зростання злочинності.

Крім того, активісти звинувачують Авакова у маніпуляції цифрами.

— Численність ВПО у Києві станом на липень 2016 року за даними Департаменту соціальної політики міста Києва складає 138 566 осіб проти заявлених мільйона, а загальна численність ВПО по Україні за офіційними даними Міністерства соціальної політики України на 19 вересня 2016 року – 1 703 932 особи проти трьох мільйонів, вказаних у заяві міністра, – зазначають у «Восток-SOS».

В організації вважають, що через такі виступи переселенці стикаються із «додатковими труднощами» за місцем їхнього тимчасового перебування: наприклад, із небажанням здавати в оренду житло, надавати кредити.

— Ми вимагаємо від міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова або публічно надати докази, які б підтверджували дані, озвучені ним та опубліковані на офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України, наведені вище, або оприлюднити спростування інформації щодо зв’язку між зростанням рівня злочинності в Україні й підвищенням кількості внутрішньо переміщених осіб, які змушені були тікати зі своїх домівок у Луганській та Донецькій областях від війни, – заявляють активісти.

Як відомо, 23 вересня Аваков назвав переселення однією з причин зростання криміногенної ситуації в Україні.

— За роки війни у Київ заїхало близько мільйона біженців-мігрантів з території Донбасу. По всій країні від двох до трьох мільйонів осіб створюють також певну проблематику. Це важко контролювати в статистиці, – сказав він.загрузка...

Читайте також

Коментарі