Обама застеріг Путіна від просування історичного реваншизму

Обама застеріг Путіна від просування історичного реваншизму

Барак Обама в останній раз виступив на сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку в якості президента США. У своїй промові він торкнувся низки світових проблем, пояснив, чому нинішній світоустрій можна вважати дуже успішним, і звинуватив Росію в спробах повернути втрачену славу.

Ми можемо бачити, що Росія намагається повернути колишню славу силою, — заявив з трибуни Обама.

За його словами, порушення «впливовими країнами» принципів міжнародного права є одним з ознак недосконалості усталеного світового порядку. При цьому президент США також зазначив, що «занадто велике число іноземних урядів порушують права журналістів, пригнічують протести і піддають цензурі потоки інформації».

Ми повинні визнати, що ті ж сили глобалізації, які згуртували нас, також виявили глибинні проблеми. За останні 25 років число людей, що живуть в умовах крайньої бідності, скоротилася і становить не 40% людства, а менше 10%. Світ за багатьма показниками став менш агресивним і більш процвітаючим, ніж раніше, — заявив глава Білого дому, слова якого цитує Держдепартамент США.

На думку Обами, відкриті ринки, підзвітний уряд і міжнародне законодавство, яке було сформовано, залишаються найміцнішою основою людського прогресу.загрузка...

Читайте також

Коментарі