Вибір оптичних прицілів: 5 порад початківцям від фахівця

Обираючи оптичний приціл уперше, стрілок-початківець може відчути легке роздратування чи розгубленість від великої кількості моделей та різноманітних параметрів. Одна справа — користуватися чиїмось приладом, а інша — обрати саме для себе, на постійне користування. Використання функції “порівняти товар” при перегляді різноманітних моделей користі не принесе, оскільки потрібно вміти не лише розшифровувати позначення параметрів, а знати, яка із функцій буде корисною саме у вашому випадку. І чи варто переплачувати за додаткові «прибамбаси».

Поширена проблема новачків — залишення поза увагою дійсно важливих характеристик саме в індивідуальному користуванні. Як наслідок, це крутий оптичний приціл, з яким кулі летять мимо мішені.

На що звертати увагу при виборі оптичного прицілу

Оскільки стаття розрахована саме на початківців, то і поради будуть розташовані у каскадному порядку — від простіших до деталізованих. Якщо ви маєте бажання перевірити свої знання у цих приладах, то пропонуємо перейти до каталогу  та обрати приціл, який би ви купили. А потім порівняти свій вибір із нижче зазначеними нюансами:

1. Маєте проблеми із зором? Зверніть увагу на ті моделі, у яких є налаштування діоптрій. Якщо ви носите окуляри, то прийдеться знімати їх для того, щоб зробити постріл. Накручені наглазники допоможуть витримати потрібну відстань між оком та окуляром.

2. Кратність оптичного прицілу — дискусійна тема. Хтось вважає, що чим ширше діапазон, тим більш універсальною стає зброя, а дехто притримується думки, що мінімальна кратність — саме те, що потрібно новачкам. Зауважимо, що чим більший діапазон кратності, тим важче його налаштувати. До того ж, це збільшує вагу прицілу. Якщо ви маєте надію, що найбільш уживана ваша кратність буде на позначці 16×, то обирайте прилади, у яких ця позначка буде не крайньою (4-16×), а десь посередині (6-24×). Це дає змогу більш точного налаштування зображення.

3. Особливості прицільної сітки. Є різні види і вибір конкретної залежить від виду мішені, її розмірів і відстані пострілу. Міл-дот — універсальний тип для новачків. Вона має товсті лінії по периферії і пунктирні — в центрі. Оскільки при коротких відстанях зручніше прицілюватись з широкими позначками, а на великих дистанціях вони можуть закрити мішень, то саме ця прицільна сітка балансує у зручності.

4. Розмітка сітки на фокальній площині. Відомо, що їх дві і при регульованому фокусі вона або зменшується, реагуючи на налаштування лінзи, або залишає свої розміри. Якщо вид сітки передбачає мітки з дальноміром і розмірністю, обирайте першу фокальну площину. Якщо сітка має вигляд хреста, то вона має реагувати на зміну фокусу — тобто нанесена на другу фокальну площину.

5. Якість механіки — надто важливий параметр, перевіряти який потрібно самостійно у реальному часі, а не при віртуальній купівлі. Від неї залежить точність стрільби і час, який вам буде потрібен для пристрілу. Чим вище якість, тим швидше найдете «спільну мову» з приладом. У інтернеті є тестові схеми пострілів, по яким перевіряється відповідність розмітки і шкали.

При виборі оптичного прицілу краще довше обирати і вагатись, вивчаючи масу інформації, чим обрати дорогий прилад з масою функцій, які створені лише задля випуску нового модельного ряду. І остання, але головна порада: якщо ви новачок, то обирайте простіший прилад і з нарощуванням майстерності придивляйтесь до складних моделей.

Рекомендуємо прочитати

Роль кассового аппарата в заведении общепита

Составляя бизнес-план по открытию кафетерия или ресторана, особое внимание следует уделить кассовым аппаратом....

Це може бути цікавим

Лідер німецьких євроскептиків заявив, що РФ ніколи не поверне Крим

Антиросійські санкції марні, Росія все одно ніколи не поверне Крим....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

До 1 вересня Київ відкриє 3 нові школи

У столиці до 1 вересня планується ввести в дію будівлі 3-х загальноосвітніх навчальних закладів на 1740 школярів....