За що вбили Жиліна. Головні версії

У понеділок, 19 вересня, в підмосковному ресторані Ветерок був застрелений лідер харківського проросійського угруповання Оплот Євген Жилін.

Можна розглядати різноманітні версії, але для повноцінного аналізу необхідно спиратися на факти, яких в нашому доступі може не бути, але є в наявності у слідства. Тому я просто перерахую найбільш ймовірні версії того, що сталося, що так чи інакше фігурують в різних оцінках цієї події, пише у своєму блозі на НВ політолог Володимир Фесенко.

Версія номер один, з огляду на ту напівкримінальну сферу, до якої і раніше, до драматичних подій 2013-2014 років, був причетний Жилін, і те, що він, мабуть, і зараз продовжував крутитись в подібних кругах, - це версія кримінальних розборок. Кажуть, у нього були борги. Досить, на мій погляд, виправдана версія. Людина, що входить в напівкримінальні процеси та має борги, в результаті постраждала від своїх поганих звичок.

Версія номер два також пов'язана з фінансовими потоками: Жилін, як активний учасник сепаратистського руху, був причетний до збору коштів на підтримку цього руху. Боротьба за розподіл цих коштів йде досить серйозна - як всередині сепаратистських республік, так і на території Росії. І, можливо, Жиліна підозрювали в тому (вибачте за термін, характерний для того середовища), що він «крисятничав», тобто приховував частину коштів, не всі віддавав. Розплатою за цю неохайність і, фактично, злодійство стала куля, оскільки серед людей, причетних до сепаратистських рухів, чимало тих, хто вміє поводитися зі зброєю і схильних до кримінальних дій.

Третя обговорювана версія пов'язана з тим, що нібито деякі українські месники, назвемо їх так, карають людей, які воювали з Україною, які вбивали українців на території сепаратистських республік. А в даному випадку є чимало підозр щодо дій Жиліна в Харкові. Версія «відповідь українських месників» фігурує в соцмережах. Не виключаю, що за неї візьмуться і російські співробітники правоохоронних органів: їм це вигідно.

Четверта версія - це розборки в керівництві сепаратистського руху, банальна боротьба за владу, особисті конфлікти, які в цьому середовищі існують. Цілий ряд польових командирів відійшли до іншого світу за таємничих обставин. Не виключено, що ці розборки здійснюються не тільки на території сепаратистських республік, а й в Росії. Жилін міг стати їх жертвою.

Є і ще одна версія, зовсім конспірологічна. Вона полягає в тому, що вбивство Жиліна могли зімітувати, щоб перевести його в інший статус, законспірувати. Щоб він зник як Жилін, але залишився жити під іншим ім'ям і прізвищем. Така версія теж висловлюється, хоча я вважаю її дуже вже конспірологічною.

Рекомендуємо прочитати

Экономист назвал лучшего кандидата на место Гонтаревой

Сотрудничество Украины с Международным валютным фондом будет зависеть от того, кто после Валерии Гонтаревой возглавит Национальный банк....

Це може бути цікавим

В Киеве иностранец ударил ножом мужчину

Находясь в шоковом состоянии, потерпевший смог позвонить сыну, который и вызвал врачей....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Дослідження показало, що більшість великих українських компаній перебувають в офшорах

Більшість великих приватних компаній використовують офшори....