Вперше отримано повноцінний зачаток внутрішнього вуха зі стовбурових клітин

Раніше вченим не вдавалося виростити волоскові клітини в лабораторії, тому що в горизонтальній клітинній культурі були відсутні стимули, необхідні для утворення волосків. Для створення природних умов дослідницька група під керівництвом Карла Келера (Karl R. Koehler) і доктора Ері Хашіно (Eri Hashino) з медичного коледжу університету Індіани (США) використовувала тривимірну систему культивування, про це йдеться у статті розміщенній на сайтті Nature protocols.

У 3D культурі, що імітує умови формування внутрішнього вуха при ембріональному розвитку, клітини знаходяться в «підвішеному» стані і при найбільш комфортних умовах для формування складних тканин і структур внутрішнього вуха. Експериментуючи з різними сигнальними молекулами і білками, отриманими з мишачих зародків, дослідники змогли стимулювати диференціювання стовбурових клітин в попередників клітин внутрішнього вуха. Протягом тижня агрегати клітин сформували структури, разюче схожі на отичні плакоди – частини ембріона, з яких розвивається вухо. Подальші зміни тканин, що формувалися, нагадували розвиток внутрішнього вуха. На 16 день дослідники виявили клітини, схожі на волоскові. Саме вони відіграють ключову роль в збереженні рівноваги і перетворенні звуку в електричні сигнали, що сприймаються мозком. У вирощених волоскових клітинах генерувалися електричні сигнали, аналогічні сигналам повноцінного організму. Вони також утворили зв’язки, які називають стрічковими синапсами, з сусідніми нейронами, що відповідають за передачу сигналів від внутрішнього вуха до головного мозку.

Проведені електрофізіологічні тести підтвердили, що отримані волоскові клітини повністю функціональні і ідентичні клітинам, які відповідають за рух і силу тяжіння. «Нас здивувало, що як тільки стовбурові клітини, які перетворилися в клітини-попередники внутрішнього вуха, були поміщені в тривимірне середовище, вони повели себе так, немов знали не тільки в які типи клітин внутрішнього вуха диференціюватися, але і як самоорганізовуватися в структуру, дивно схожу на природне внутрішнє вухо», – сказала Хашіно.

- 3D культура дозволяє клітинам самоорганізовуватися в складні тканини за рахунок створення механічних сигналів, які виникають під час ембріонального розвитку, – пояснює Келер. Дане дослідження може застосовуватися для вивчення механізмів розвитку внутрішнього вуха, а також допоможе розробити нові сучасні методи медикаментозного лікування і клітинної терапії для лікування порушень внутрішнього вуха.

У свою чергу волонтери People’s Project запевняють, що Україна також має величезні досягнення у розвитку та застосуванні передових технологій.

- За їх допомогою українські біотехнологи вже вирощують кістки та нервові клітини. Ці технології застосовують для відновлення кінцівок та пошкоджених суглобів поранених в АТО бійців, повернення їм функцій та рухомості. Такі технології мають лише кілька клінік на весь світ, в тому числі – й Україна. Медичний центр ilaya та People’s Project, в рамках проекту “Біотех-реабілітація поранених”, відновлюють важко поранених бійців і повертають їх до здорового життя. Раніше People’s Project повідомляв як за допомогою біотехнологій вберегли руку розвідника від ампутації. А нещодавно лікарі відростили нову кістку пораненому бійцю батальйона “Донбас”. Наразі триває збір коштів на лікування п’ятьох поранених, ще четверо чекають в черзі, щоб долучитися до проекту. Для них біотехнології – єдиний шанс одужати. Оскільки держава, через законодавчі та інші обмеження, не може підтримувати біотехнології у лікуванні, поранені солдати сподіваються лише на допомогу Народу, - закликають волонтери.

Рекомендуємо прочитати

Сучасне кріпацтво. На Полтавщині агрофірма цинічно порушує права вагітних працівниць

Жінкам пропонують або робити аборт, або звільнятись за власним бажанням....

Це може бути цікавим

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Ученые рассказали, где искать следы "древних инопланетян"

Следы гипотетических древних цивилизаций в Солнечной системе стоит искать только на Луне или Марсе, так как на Венере или других планетах или лунах они должны были быть уничтожены геологическими или космическими процессами, заявляет планетолог в статье, размещенной в электронной библиотеке ....