На земельну ділянку Сінного ринку накладено арешт в рамках кримінального провадження

Голосіївський районний суд міста Києва за поданням слідчого управління Головного управління Національної прокуратури міста Києва наклав арешт з забороною відчуження на земельну ділянку колишнього Сінного ринку. Про це повідомив перший заступник голови Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування, депутат Київради Роман Марченко.

- На даний момент земля Сінного ринку розділена на три ділянки з новими адресами: вул. Бульварно-Кудрявська, 15-А, вул. Олеся Гончара, 38-Б та 48/2. По кожній з них ведеться окреме кримінальне провадження, – зазначив Роман Марченко. – Десять років тому ця земля незаконно перейшла у приватну власність за значно заниженою ціною, і ми вимагаємо її повернення територіальній громаді.

Нагадаємо, що 21.10.2004 року згідно з рішенням Київради компанія ТОВ «Фірма «Ферро» та ТОВ «Сінний ринок» отримали в оренду на 10 років земельну ділянку на вул. Бульварно-Кудрявська, 17 (до 2016 року – вул. Воровського) для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісно-житлового центру з підземним паркінгом та для знесення існуючих будівель.

У грудні 2007-го КМДА уклала з ТОВ «Фірма «Ферро» та ТОВ «Сінний ринок» угоду про сплату авансового внеску в рахунок оплати вартості земельної ділянки. Дві фірми у березні 2008 року заплатили в бюджет столиці аванс у розмірі 20,04 млн грн. Після цього ТОВ «Фірма «Ферро» і ТОВ «Сінний ринок» ініціювали судові процеси, завдяки яким у 2009 році вивели права на земельну ділянку на іншу компанію – ТОВ «Орест». Новий орендар уклав з Київрадою договір купівлі-продажу, згідно якого земельна ділянка була остаточно відчужена лише на 7,90 грн. більше авансового платежу – при тому, що нормативна грошова оцінка даної земельної ділянки перевищувала 50 млн грн.

На даний момент земля колишнього Сінного ринку належить на праві власності компанії Solid Blue Assets Limited – юридичній особі по законодавству Англії та Уельсу.

З метою відновлення прав територіальної громади, від імені та в інтересах якої діє Київська міська рада, Романом Марченко підготовлено проект позовної заяви про визнання недійсним договору купівлі-продажу і вжиття заходів для повернення Києву земельної ділянки Сінного ринку. Головне управління Національної поліції у м. Києві у квітні 2016 року відкрило кримінальне провадження з приводу відчуження земельної ділянки на вулиці Бульварно-Кудрявській, 17, за попередньою кваліфікацією «службова недбалість» (ч.1 ст. 367 Кримінального кодексу України

Рекомендуємо прочитати

SpaceX пересмотрит планы по полету на Марс

Глава SpaceX Илон Маск объявил о разработке новой технологии посадки в рамках миссии Red Dragon по полету на Марс....

Це може бути цікавим

Хакера з Росії засудили до 5 років в’язниці у США

Росіянина Марка Вартаняна в американському штаті Джорджія засудили до п'яти років позбавлення волі за комп'ютерне шахрайство, повідомляє Reuters....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Игра престолов» оказалась не более жестока, чем реальность

Сериал, созданный на основе саги Джорджа Мартина «Песнь льда и пламени», по праву считается одним из самых «кровавых» телепроектов....