Як транш МВФ вплине на курс валют

На тлі новин про передачу чергового траншу долар вже втратив по відношенню до гривні 10 копійок, а євро – 19. Про це у своєму блозі на НВ пише економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

На тлі новин про передачу чергового траншу долар вже втратив по відношенню до гривні 10 копійок, а євро - 19. Однак істотного посилення національної валюти – до 25-24 грн/дол. – не варто очікувати. Це малоймовірно в поточних умовах. Курс, швидше за все, буде коливатися в діапазоні 26-27 грн/дол., оскільки до весни тиск до ослаблення гривні буде сильніше, ніж тиск до її посилення. Навесні закінчиться опалювальний сезон, і почнеться сезонний ріс експорту. Відповідно, можна буде очікувати більш значного зміцнення української валюти.

Вже сьогодні, 16 вересня, в Україну надійде третій транш кредиту МВФ у розмірі $1 млрд. Прямого (або значного) ефекту на такі реальні показники, як ВВП, він не має. Але саме по собі отримання грошей від Міжнародного валютного фонду дає позитивний сигнал, а також дозволяє отримати кошти від держав-донорів та інших міжнародних фінансових організацій. Наприклад, після траншу МВФ ми повинні отримати можливість розмістити на зовнішньому ринку $1 млрд під гарантії США з 1% річних, а також отримати гроші від Європейського Союзу – близько 600 млн євро.

В осінньо-зимовий період в Україні традиційно збільшується попит на валюту, що пов'язано ыз сезонним збільшенням імпорту (насамперед, імпорту газу). Відповідно, додатковий приплив валюти допоможе компенсувати попит на неї.

При цьому потрібно розуміти: якщо б ми не отримали транш від МВФ, ослаблення гривні було б істотніше.

Міжнародний валютний фонт видає кредити тільки за умови виконання країною певних кроків. Програма розширеної допомоги Україні була підписана ще на початку 2015 року, навесні і влітку ми отримали за нею певні кошти. Третій транш повинен був надійти у вересні того ж 2015-го, однак на практиці його схвалили лише через рік, у вересні 2016-го. Тобто, практично рік Україна не виконувала якихось умов МВФ і не отримувала його коштів.

Якщо б реформи в Україні реалізувалися за планом, закладеним в програмі співпраці з МВФ, ми б отримали транш істотно раніше. Реформи йдуть, але набагато повільніше, ніж це прописано в програмі співпраці з Фондом.

читайте також: Перестарались: МВФ не вимагав настільки «ринкових» тарифів

Рекомендуємо прочитати

У Москві від урагану загинули 11 чоловік

У другій половині дня, 29 травня, в Росії на московський регіон обрушилися грози з сильними зливами....

Це може бути цікавим

Через прорив труби в Києві стався локальний "апокаліпсис"

У Голосіївському районі Києві сталася велика аварія....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть