Порошенко: "Ми не будемо торгуватися Кримом за хороше рішення на Донбасі"

Президент України заявив, що Київ не зробить більше жодного кроку, передбаченого мінськими домовленостями, поки Москва не відведе свої війська на Донбасі на безпечну відстань.

Президент України Петро Порошенко заявив, що без виконання Росією своїх зобов'язань у сфері безпеки на Донбасі, Україна не рухатиметься далі у виконанні власних зобов'язань. "Жодного кроку вперед, доки російська сторона не відведе свої війська на безпечну відстань і не здійснить заходів у сфері безпеки", - заявив політик, виступаючи на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) в п'ятницю, 16 вересня, у Києві.

Порошенко наголосив, що Росія не виконує мінські домовленості. "Україна демонструє добру волю і відповідальність і робить чіткі кроки до мирного регулювання. Що робить Росія? Нічого. Нуль. І до того ж намагається перекинути відповідальність і провину на когось іншого", - наголосив Порошенко та нагадав, що в мінській угоді викладена послідовність погоджених заходів. "Наша вимога проста - Росія має забезпечити стійке перемир'я на Донбасі", - сказав президент і водночас наголосив, що у перший же день режиму припинення вогню, оголошеного сепаратистами, були здійснені понад 30 обстрілів позицій українських військових, в тому числі артилерійських. Слова Порошенка наводить "Інтерфакс-Україна".

Водночас глава української держави згадав і про анексований Росією Крим: "Ми не будемо торгуватися Кримом за хороше рішення на Донбасі. Крим - це українська територія", цитує агенція "Українські новини".

Порошенко також запропонував ідею двосторонніх угод з країнами-підписантами Будапештського меморандуму. "Ми маємо зробити висновки з досвіду, який нам дав Будапештський меморандум, його дотримання. Нам необхідні двосторонні угоди з нашими союзниками, щоб гарантувати безпеку України", - заявив він.

Частота перегляду санкцій

Порошенко припустив, що настав час для запровадження нових секторальних санкцій проти Росії. При цьому він вважає, що перегляд існуючих санкцій слід здійснювати не кожні півроку, а щорічно. "Часте повернення до цього питання призводить до занадто великих дискусій в Європейському Союзі і дає Росії шанс розхитати його єдність", - сказав президент України.

Окремо президент повідомив про майбутнє звільнення волонтера Володимира Жемчугова, якого взяли в полон бойовики так званої "ЛНР". За словами президента, Жемчугова мають повернути додому 17 вересня.

джерело: dw.com

Рекомендуємо прочитати

В МВС озвучили цифру самогубств в лавах ЗСУ з початку року

В Україні на початок червня 2017 зареєстровано близько 500 випадків самогубств учасників антитерористичної операції....

Це може бути цікавим

Представлены новые результаты поиска Планеты X

Астрономы из Канады, Великобритании, Тайваня, Словакии, США и Франции представили результаты поиска Планеты Х с использованием каталога OSSOS (Outer Solar System Origins Survey)....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Эксперты назвали основную причину распространения ботулизма

Специалисты Госпродпотребслужбы назвали основную причину обострения ситуации с заболеванием ботулизмом в Украине....