Брезовець: Росія перетворюється у failed state

Є три «залізні» причини визнати вибори в Держдуму недійсними на території всієї РФ. Про це у своєму блозі на НВ пише політтехнолог Тарас Березовець. 

2. Обрання депутатів-мажоритарників. У Криму створено чотири мажоритарних округи (севастопольський, євпаторійський, керченський і сімферопольський), в яких будуть обрані чотири депутати Держдуми. Відповідно, з 225 мажоритарників у нижній палаті російського парламенту четверо будуть нелегітимними.

З проведенням виборів до Держдуми на території Криму Росія, на мою думку, перетворюється на failed state. Будь-які закони, підзаконні акти та міжнародні договори, підписані від імені нижньої палати російського парламенту, будуть незаконними і можуть бути оскаржені (адже вони були підписані узурпаторами).

Є три «залізні» причини визнати вибори в Держдуму недійсними на території всієї Росії:

1. Порушення Женевської конвенції 1949 року, один з пунктів якої прямо забороняє країні-окупантові примушувати населення окупованих територій до участі у виборах.

Тим часом, за нашими даними, окупаційна влада вже чинила тиск на працівників бюджетної сфери в Криму, змушуючи їх виходити на мітинги під загрозою звільнення, позбавлення премії тощо. Є підстави припускати, що така ж ситуація буде на виборах – людей будуть примушувати до участі в голосуванні. Поставлено завдання забезпечити явку в Криму на рівні 80%, а результат Єдиної Росії повинен скласти не менше 60%.

3. Кримчани – а їх 2 млн – становлять приблизно 2% від 109 млн зареєстрованих у Росії виборців. Оскільки жителі півострова голосуватимуть не тільки за мажоритарників, але і за партійні списки, 225 депутатів, обраних таким чином, також будуть нелегітимні.

Так, 229 депутатів Держдуми будуть обрані з використанням фальсифікацій.

Європейський Союз і США, звісно, визнають російські вибори такими, що відбулися. Вони не визнають лише конкретно тих чотирьох депутатів-мажоритарників, які будуть обрані від Криму. Водночас, слід розуміти, що Захід може переглянути своє рішення щодо виборів тільки в тому разі, якщо в Росії настане колапс економіки або почнеться громадянський конфлікт тощо.

Верховна Рада припустилася помилки, проголосувавши за невизнання виборів на території Криму, - треба було визнавати вибори нелегітимними на всій території Росії. Зараз Україна повинна підвищувати планку, заявляти на всіх можливих майданчиках про нелегітимність нової російської Держдуми.

У самій Росії склався так званий «кримський консенсус»: більшість політичних партій не оскаржують законність анексії Криму і підтримують у цьому питанні Кремль. Відповідно, кримська тема не є предметом обговорення в російській політиці. Проте, росіяни зрозуміли серйозність ситуації, в якій вони опинилися. Це видно по їхній нервовій реакції на заборону громадянам Росії голосувати на території України. Особисто я вважаю це рішення помилковим. У консульських установах Росії на території України зареєстровано близько 88 тис. росіян, і більшість з них, напевно, проголосували б за опозиційні партії.

Рекомендуємо прочитати

Коли почнуть знімати останню "Гру престолів"

Засоби масової інформації назвали дату початку зйомок фінального сезону серіалу "Гра престолів"....

Це може бути цікавим

Росіяни перетворять частину окупованого Севастополя на село

Російська окупаційна влада планує визнати частину населених пунктів і земель Севастополя сільською місцевістю....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Субсидии украинцам будут считать по-новому

Правительство внесло изменения в программу жилищных субсидий....