Журналісти озвучили причини успіху українців на Паралімпіаді-2016

Британська мовна корпорація знайшла причини успішного виступу українських спортсменів на Паралімпийских іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро.

Українська збірна провалила виступ на Олімпійських іграх в Ріо, проте впевнено закріпилася в трійці лідерів медального заліку Паралімпіади. BBC вважає, що це закономірно, враховуючи успіхи українських паралімпійців на минулих іграх.

Україна посіла шосте місце в Афінах в 2004 році і четверте місце в Пекіні-2008 і Лондоні-2012. Тепер збірна готова увійти в трійку світових лідерів.

Голова Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич - один з винуватців такого успіху, адже саме він розробив програму Інваспорт.

Інваспорт працює при наявності шкіл і споруд, присвячених паралімпійським видам спорту у кожній області України.

"В Україні ми створили найкращу систему фізичного виховання, спорту та реабілітації для людей з обмеженими можливостями", - сказав Сушкевич ВВС.

Так Валерій Сушкевич розповів, що для реабілітації у центри приходять різні люди. З 100 осіб можна знайти п'ять, які гарні в плаванні, футболі чи легкій атлетиці, з якими й починається підготовка до змагань.

Суть Інваспорту полягає в тому, що можливість займатися спортом є у людей із обмеженими можливостями з усієї України, а не з конкретних регіонів.

Україна займає третє місце в загальнокомандному заліку, маючи в своєму активі 27 золотих медалей станом на 14 вересня. Для порівняння, у Лондоні-2012 було 32 золотих медалі (четверте місце), в Пекіні-2008 - 24 перемоги (четверте місце), в Афінах-2004 24 золота і шосте місце, а у Сіднеї-2000 тільки три золоті медалі і 35-е місце. У 1996 на Паралімпійських іграх у Атланті у України було лише одне золото (44-е місце).

Українська чемпіонка Ігор Лідія Соловйова (срібло в Сіднеії, бронза в Лондоні і золото в Афінах, Пекіні і Ріо) каже, що її головною мотивацією для досягнення успіху є той факт, що Україна не пропонує багато можливостей для людей з обмеженими можливостями за межами спорту.

Для багатьох це цілком буквально тонути або плавати.

"Це моя основна робота," - пояснює вона. "У нашій країні дуже важко знайти роботу для людей з обмеженими можливостями ... Паралімпійський спорт мій основний дохід. Я живу від нього."

У той же час Україна встановила антирекорд за кількістю золотих нагород на Олімпійських іграх в Ріо.

Сушкевич вважає, що це не максимум паралімпійської збірної, якого можна досягти, а систему підготовки можна поліпшити в мирний час: "Світ бачить успішний бік моєї команди, що було досягнуто, але ніхто не бачить того, чого ми могли б досягти".

"Я можу точно сказати, що ми могли б виступати краще, якщо б не було війни в Україні".

Рекомендуємо прочитати

У кого Кабмін відбере субсидії та чи можна інакше

Те, за яким механізмом скорочують субсидії, хто має шанси їх зберегти та яким чином можна зменшити тарифи для всіх проаналізував "Соціальний рух"....

Це може бути цікавим

На орбите Земли появятся биткоин-спутники

Стартап Blockstream Satellite анонсировал свои намерения сделать биткоин-транзакции доступными для всех, сообщает Zdnet....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Киянка забила до смерті перукарку через "погану" зачіску чоловіка

У Києві жінка побила до смерті робітницю перукарні через зачіску чоловіка, яка їй не сподобалася....