Втрачені об’єкти та території природно-заповідного фонду Кіровоградської області

Продовжуємо висвітлювати результати дослідження втрачених природоохоронних територій в областях України. На черзі – Кіровоградщина.

Станом на 01.01.2016 року ПЗФ Кіровоградщини нараховує 221 об`єкт ПЗФ загальною площею 100 348,21 га. 30 об`єктів ПЗФ невеликої площі входять до складу більших заповідних територій (940,00 га). Аналіз рішень про створення об`єктів ПЗФ та інші джерела надали нам можливість виявити низку випадків скасування ПЗФ на Кіровоградщині.  Сума площ скасованих об`єктів (20 обєктів) складає 7977,61 га.

Серед причин скасування ПЗФ зазначені: всихання внаслідок пошкодження стовбуру стовбуровими шкідниками, зокрема великим дубовим вусачем; становлення загрози для життя людей та будівель; невідповідність за площею діючій класифікації, входження в склад державного заповідника; пошкодження 70 % деревини шкідниками; всихання, пов`язане з пошкодженням стовбуру та кореневої системи серцевинною гниллю; завалення вітром заселення другорядними шкідниками до 80 % стовбура; пошкодження центральностовбурною гниллю. Всі 9 одиниць.

Під час роботи з документами було відмічено факти зміни площ об`єктів ПЗФ порівняно з даними, які наведено у рішеннях про створення. Такими об`єктами є парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва «Парк «Космонавтів», площа якого з 18,00 га при створенні зменшилася до 4,57 га на сьогоднішній день; парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва «Парк «Перемоги», площа якого з 65,00 га зменшилася до 39,50 га. Серед об`єктів, площу яких було збільшено, є заповідне урочище «Питомник» (з 13,00 га до 51,37 га) та заповідне урочище «Терник» (з 62,70 га до 73,30 га).

За період з 1960 року Кіровоградська область втратила  (не враховуючи офіційно скасовані ПЗФ, та ПЗФ, що увійшли до складу більших об’єктів і мають документальне підтвердження, та враховуючи зміну площ ПЗФ) 7521,56 га заповідних територій та об`єктів, що складає, тобто 6,94 % від площ усіх створених з 1960 року об’єктів ПЗФ.

Попередні публікації циклу:

 Волинська область

Івано-Франківська область 

Чернівецька область

Хмельницька область 

Миколаївська область

Сумська область

Рівненська область 

Житомирська область 

Київська область

Чернігівська область

Херсонська область

Полтавська область 

Рекомендуємо прочитати

В Пакистане автобус упал в ущелье: 11 человек погибли

В Пакистане в результате падения автобуса в ущелье 11 человек погибли, 9 пострадали....

Це може бути цікавим

Актеру Пореченкову вручили награду террористов в МХАТе

Главный российский театр - МХАТ - запятнал свою репутацию, став полигоном для игрищ террористов и их поклонников....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Президент підписав указ про позбавлення одіозного депутата громадянства

Так, ми цього добилися! Президент України сьогодні підписав указ про припинення громадянства України народного депутата України Андрія Артеменка у зв'язку з добровільним набуттям ним у 2005 році громадянства Канади....