Втрачені об’єкти та території природно-заповідного фонду Кіровоградської області

Продовжуємо висвітлювати результати дослідження втрачених природоохоронних територій в областях України. На черзі – Кіровоградщина.

Станом на 01.01.2016 року ПЗФ Кіровоградщини нараховує 221 об`єкт ПЗФ загальною площею 100 348,21 га. 30 об`єктів ПЗФ невеликої площі входять до складу більших заповідних територій (940,00 га). Аналіз рішень про створення об`єктів ПЗФ та інші джерела надали нам можливість виявити низку випадків скасування ПЗФ на Кіровоградщині.  Сума площ скасованих об`єктів (20 обєктів) складає 7977,61 га.

Серед причин скасування ПЗФ зазначені: всихання внаслідок пошкодження стовбуру стовбуровими шкідниками, зокрема великим дубовим вусачем; становлення загрози для життя людей та будівель; невідповідність за площею діючій класифікації, входження в склад державного заповідника; пошкодження 70 % деревини шкідниками; всихання, пов`язане з пошкодженням стовбуру та кореневої системи серцевинною гниллю; завалення вітром заселення другорядними шкідниками до 80 % стовбура; пошкодження центральностовбурною гниллю. Всі 9 одиниць.

Під час роботи з документами було відмічено факти зміни площ об`єктів ПЗФ порівняно з даними, які наведено у рішеннях про створення. Такими об`єктами є парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва «Парк «Космонавтів», площа якого з 18,00 га при створенні зменшилася до 4,57 га на сьогоднішній день; парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва «Парк «Перемоги», площа якого з 65,00 га зменшилася до 39,50 га. Серед об`єктів, площу яких було збільшено, є заповідне урочище «Питомник» (з 13,00 га до 51,37 га) та заповідне урочище «Терник» (з 62,70 га до 73,30 га).

За період з 1960 року Кіровоградська область втратила  (не враховуючи офіційно скасовані ПЗФ, та ПЗФ, що увійшли до складу більших об’єктів і мають документальне підтвердження, та враховуючи зміну площ ПЗФ) 7521,56 га заповідних територій та об`єктів, що складає, тобто 6,94 % від площ усіх створених з 1960 року об’єктів ПЗФ.

Попередні публікації циклу:

 Волинська область

Івано-Франківська область 

Чернівецька область

Хмельницька область 

Миколаївська область

Сумська область

Рівненська область 

Житомирська область 

Київська область

Чернігівська область

Херсонська область

Полтавська область 

Рекомендуємо прочитати

В НБУ заговорили о повышении тарифов на отопление и газ

Прогнозируя инфляцию на этот год, работники финансового регулятора предусмотрели повышение цен на газ и отопление с октября....

Це може бути цікавим

Журналіст: В Україні проводиться корупційна контрреволюція

В Україні тихою сапою проводиться корупційна контрреволюція....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Лавров заявил, что Порошенко постоянно контактирует с Путиным

Президенты Украины и России Петр Порошенко и Владимир Путин находятся в постоянном контакте....