Втрачені об’єкти та території природно-заповідного фонду Кіровоградської області

Продовжуємо висвітлювати результати дослідження втрачених природоохоронних територій в областях України. На черзі – Кіровоградщина.

Станом на 01.01.2016 року ПЗФ Кіровоградщини нараховує 221 об`єкт ПЗФ загальною площею 100 348,21 га. 30 об`єктів ПЗФ невеликої площі входять до складу більших заповідних територій (940,00 га). Аналіз рішень про створення об`єктів ПЗФ та інші джерела надали нам можливість виявити низку випадків скасування ПЗФ на Кіровоградщині.  Сума площ скасованих об`єктів (20 обєктів) складає 7977,61 га.

Серед причин скасування ПЗФ зазначені: всихання внаслідок пошкодження стовбуру стовбуровими шкідниками, зокрема великим дубовим вусачем; становлення загрози для життя людей та будівель; невідповідність за площею діючій класифікації, входження в склад державного заповідника; пошкодження 70 % деревини шкідниками; всихання, пов`язане з пошкодженням стовбуру та кореневої системи серцевинною гниллю; завалення вітром заселення другорядними шкідниками до 80 % стовбура; пошкодження центральностовбурною гниллю. Всі 9 одиниць.

Під час роботи з документами було відмічено факти зміни площ об`єктів ПЗФ порівняно з даними, які наведено у рішеннях про створення. Такими об`єктами є парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва «Парк «Космонавтів», площа якого з 18,00 га при створенні зменшилася до 4,57 га на сьогоднішній день; парк-пам`ятка садово-паркового мистецтва «Парк «Перемоги», площа якого з 65,00 га зменшилася до 39,50 га. Серед об`єктів, площу яких було збільшено, є заповідне урочище «Питомник» (з 13,00 га до 51,37 га) та заповідне урочище «Терник» (з 62,70 га до 73,30 га).

За період з 1960 року Кіровоградська область втратила  (не враховуючи офіційно скасовані ПЗФ, та ПЗФ, що увійшли до складу більших об’єктів і мають документальне підтвердження, та враховуючи зміну площ ПЗФ) 7521,56 га заповідних територій та об`єктів, що складає, тобто 6,94 % від площ усіх створених з 1960 року об’єктів ПЗФ.

Попередні публікації циклу:

 Волинська область

Івано-Франківська область 

Чернівецька область

Хмельницька область 

Миколаївська область

Сумська область

Рівненська область 

Житомирська область 

Київська область

Чернігівська область

Херсонська область

Полтавська область 

Рекомендуємо прочитати

Илон Маск устроил мини-тур по заводу Falcon

Главный двигатель мирового прогресса, Илон Маск опубликовал в своем Твиттере и Инстаграме небольшой ролик о работе Falcon Factory, где собираются ракеты SpaceX....

Це може бути цікавим

Про офшори українських олігархів написали пісню

Створено пісню про перелік країн із розпорядження Кабміну, в яких можна легально платити менші податки повз вітчизняний бюджет....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Як відміна переліку "нежіночих професій" вплине на роботу жінок на шахті

Відміна списку професій, які заборонено обіймати жінкам, є позитивною ініціативою, оскільки дозволить робітницям, які раніше працювали на таких роботах нелегальн....