Актори першої української спортивної драми розповіли про стан кіно в Україні

Актори першої спортивної української драми Олексія Шапарєва «Правило бою» завітали в редакцію онлайн-ресурсу tochka.net, де відповіли на запитання читачів.Розкажіть, як ви проходили кастинг фільму «Правило бою»? Можливо, режисер Вас особисто запросив?
Ахтем: Ми з Льошею були знайомі ще з часів серіалу «Гвардія», тому в цьому випадку мені просто пощастило.
Даша: Завжди працює правило підбору команди, коли всі мають бути в синергії, і всі повинні відчувати одне одного. Ми з Льошею були знайомі дуже мало на той час, і я справді дуже вдячна йому. Як мені запропонували… Це був Новий рік, я була на прекрасному курорті, у мене розвивалася біла завіса, легкий бриз з океану, я намагалася не думати про роботу. Аж раптом приходить повідомлення від Шапарєва: «Здрастуй, Дашо! Пам'ятаєш, ми познайомилися на Одеському кінофестивалі? У мене для тебе є ролька». Я прочитала сценарій, відразу написала Льоші, що я в захваті, і шалено хочу зніматися.
Дашо, як ви вживалися в роль? Що було найважче?
Даша: Ні, в мене не було нічого важкого. Ти робиш те, що ти любиш. А я шалено хотіла зніматися у цьому фільмі, готувалася морально, була у захваті від сценарію і від партнерів. У нас найперша зміна фільму розпочалася о 12 ночі і тривала без перерви 19 годин, я була в кожному кадрі. При цьому, це була перша сцена для Жені Галича, який до цього взагалі ніколи не знімався у кіно, та ще й найскладніша – сцена кохання, поцілунків, пристрасті. У нас було дуже багато дублів, не тому, що ми не вміємо цілуватися або показувати пристрасть. Мабуть, єдина складність у тому, що в добі було мало годин.
Ахтеме, розкажіть, що має бути такого у сценарії, щоб він вас зацікавив? Чим зацікавив фільм «Правило бою»? Чому погодилися?
Ахтем: Має бути об’єм. А також ідея – навіщо тобі ця роль, що ти хочеш сказати, навіщо ти підеш туди зніматися. Бажано чесно зізнаватися, щонайменше, самому собі, навіщо ти йдеш зніматися, навіщо ти репетируєш ту чи іншу роль. В одному випадку – це можуть бути просто гроші, в іншому випадку – виключно ідея. Чудово, коли це поєднується: тобі подобається сценарій, і за це отримуєш гідну винагороду. Тоді це взагалі велике щастя. Як казав свого часу Станіславський: «Шукайте в поганому хороше, а в хорошому – погане». Завжди хочеться, щоб глядач якихось 5 хвилин полюбив твого героя, через 5 хвилин почав ненавидіти, через 3 хвилини почав співчувати, через 10 хвилин захотів наслідувати його, а потім знову почав ненавидіти. Це завжди цікаво, адже так виходить живий персонаж, об'ємний, неоднозначний. Це цікаво, це повчально, бо будь-яка хороша робота завжди несе в собі заряд культурної освіти. У «Правилі бою» три моменти. Перший – це режисер Олексій Шапарєв, який запросив мене зніматися в цьому фільмі. Друге – те, що Льоша тоді розповів про цю спортивну драму, дуже зацікавило мене. Третє – сам жанр, оскільки спортивна драма мало досліджена на території українського кінематографа.
Дашо, чи складно було зніматися у фільмі про бокс? Адже це не зовсім дівчача стрічка? Даша: Мені було зовсім не складно. За сценарієм, у мене були романи з двома хлопцями, на 10 років молодшими. І мене ця ситуація цілком влаштовувала. Плюс, такі приголомшливі партнери! Тут головне не жанр, а той образ, який ти несеш у маси. Моя героїня – спортивний психолог, яка працює з головними героями. У мене є завдання – підставити і спокусити персонажа Жені Галича, щоб остаточно вибити його з колії. Мені здається, вийшло. Не знаю, це треба, мабуть, у Галича запитати.
Ахтеме, розкажіть про свого персонажа. Хто така «Людина в чорному»? Ахтем: Я так розумію, що мій персонаж – це якийсь парафраз на одного з кримінальних авторитетів, які свого часу жили в Донецькій області. Ця людина несе за собою якусь протизаконну атмосферу, така собі людина у футлярі. Тільки ближче до фіналу стає зрозуміло, що так, він справді представник кримінального світу, який звітує перед більшими акулами цього кримінального моря-океану. Робить ставки, контролює спортивний тоталізатор.
Як, на ваш погляд, зараз розвивається українське кіно? Чи є якісь жанри в пріоритеті? Спортивний екшн – зовсім новий жанр, якого відгуку очікуєте від глядачів як актори?
Даша: Активно розвивається. Мені є що додати як креативному продюсеру продакшну, який якраз зараз знімає українське кіно і серіали. Якщо дуже коротко, то в Україні нині намагаються знімати драмеді – дуже популярний жанр у всьому світі: драма + комедія. Це щось дуже життєве, але з більш гострими моментами як гумору, так і трагізму. Дуже чекаю, коли в Україні почнуть знімати мюзикли. Завжди хочеться, щоб те, що ти зробив, не залишило глядачів байдужими. Як мені здається, найсумніше для людини, яка займається будь-яким видом творчості, – це мовчання по відношенню до того, що ти зробив. Звісно, дуже хочеться, щоб всі сказали: «Вау! Як круто ви зробили!» Але буває по-різному. Найстрашніше – це байдужість. Звичайно, хочеться, щоб те, що ти зробив, знайшло визнання. Що стосується фільму «Правило бою». Судячи з того, що ми бачили у трейлері, це хороший, міцний, цікавий, емоційно правильний із шалено красивою картинкою бойовик-екшн-драма. Для мене це перший досвід повного метра, за що я дуже вдячна Олексію Шапарєву. Український кінематограф буде розвиватися лише в тому випадку, якщо український глядач буде ходити в кінотеатри, тому ми просто чекаємо. Приходьте всі!
Ахтем: Складно сказати з приводу пріоритетів. Досить багато авторського кіно соціальної спрямованості. Дуже багато пов'язаного з війною, яка йде, і це не дивно. Коли відбуваються такі титанічні зрушення, звільняється дуже багато енергії, зокрема і творчої, у кінематографі. Я особисто підтримую прийнятий закон про заборону серіалів, які пропарадують військові спецслужби країни-агресора.
Нагадаємо, прем'єра першої української спортивної драми «Правило бою» запланована на 24 листопада 2016 року.

Рекомендуємо прочитати

Зірки серіалів «Бригада» та «Моя прекрасная няня» потрапили до бази даних «Миротворець»

Відомі російські актори Павло Майков, який зіграв у серіалі «Бригада» та Ольга Прокоф'єва, яка виконала одну з головних ролей у серіалі «Моя прекрасная няня» потра....

Це може бути цікавим

Фігуранта справи Курченка спіймали в Києві

Сьогодні у Києві співробітники СБУ та поліції затримали ще одного фігуранта справи злочинної схеми мільйонних оборудок з нафтопродуктами Сергія Курченка....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Морские льды Антарктики в 2017 году таяли быстрее, чем когда-либо

Таяние льдов — одно из проявлений глобального изменения климата....