6 тез про майбутнє Європи: спільна армія і безкоштовний WiFi

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер в середу виступив зі щорічною програмною промовою, присвяченою тому, яким ЄС бачить своє майбутнє.

Delfi збирає ключові моменти виступу Юнкера.

Захід проти Сходу.

- Наступні 12 місяців стануть вирішальними, якщо ми хочемо возз'єднати наш союз, якщо хочемо подолати межу між сходом і заходом, - зазначив Юнкер, закликавши прагнути до Європи, яка здатна захистити європейський спосіб життя. Зараз Європі не вистачає єдності, в тому числі в соціальній сфері.

Єдина армія.

 - Навіть якщо визначальне значення в Європі має м'яка сила, цього не достатньо. Європа не може залежати від військових можливостей окремих країн, потрібне спільне управління. Потрібні спільні військові ресурси, які могли б доповнити роботу НАТО. Це легко обґрунтувати і з точки зору економіки - недолік співробітництва в сфері оборони обходиться ЄС в 25-100 млрд. євро на рік, - сказав Юнкер.

За його словами, Лісабонський договір дозволяє країнам Європи об'єднувати військові сили, і прийшов час це зробити.

Brexit.

Єврокомісія висловлює жаль з приводу рішення Великобританії вийти з ЄС,  але, за словами Юнкера, сам по собі ЄС через це не перебуває в зоні ризику. Юнкер зазначив, що доступ Великобританії до загальноєвропейського ринку пов'язаний зі свободою переміщення для людей. При цьому Європу потрібно захистити від "галопуючого" популізму.

Більше грошей для пожвавлення економіки.

Так званий "фонд Юнкера" - інструмент, який повинен використовуватися для залучення інвестицій в економіку ЄС за допомогою гарантій, планується радикально збільшити (з € 325 до € 630 млрд до 2020 року). Передбачається, що головна увага буде приділена інвестиціям в молодь, в стартапи і розвиток.

 - Я не можу прийняти думку, що "мілленіали", Покоління Y, стане першим за останні 70 років поколінням, в якому діти будуть біднішими своїх батьків, - заявив Юнкер.

Солідарність і біженці.

 - Солідарність - це клей, який скріплює наш союз. Але я також знаю, що солідарність повинна бути добровільною. Вона повинна йти від серця, її не можна нав'язувати, - сказав він.

Безкоштовний WiFi.

До 2020 року в центральній частині будь-якого європейського міста повинен працювати безкоштовний інтернет.

 - Ми повинні бути в онлайні. Нашій економіці це потрібно. Людям це потрібно, - заявив Юнкер. Крім того, до 2025 року в Європі повинен бути доступним мобільний зв'язок п'ятого покоління (5G).

Рекомендуємо прочитати

В Киеве откроют "Ковчег для творцов"

Темой юбилейного 10-го ГОГОЛЬfest стала концепция Ковчега, как места сбора близких по духу людей, нашедших друг друга в хаотичном недетерминированном мире и GogolFest ArkSqua....

Це може бути цікавим

В Турции умерла украинская туристка

Украинская туристка, преподаватель Прикарпатского национального университета в Ивано-Франковске, 38-летняя Вера Великород умерла в Турции....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Український футболіст приніс перемогу німецькому клубу

Український півзахисник Борис Тащі, який виступає у другій німецькій Бундеслізі за "Дуйсбург", приніс своїй команді перемогу в матчі проти "Хайденхайму"....