Геращенко розповіла про маленьких українців, які стали заручниками в зоні конфлікту

Під час кількох останніх зустрічей гуманітарної підгрупи в Мінську найбільш емоційною в обговоренні була навіть не багатостраждальна тема заручників, а проблема дітей в зоні конфлікту, недопустимість залучення дітей до війни.
Про це на своїй сторінці в Facebook пише Ірина Геращенко, уповноважена із мирного регулювання конфлікту в Донецькій та Луганській областях.

Проросійські сепаратисти - ви тільки уявіть собі - заявили, що хочуть, аби українська сторона повернула на окупований Донбас українських дітей-сиріт, евакуйованих із зони конфлікту українською владою і волонтерами в найгарячіші дні війни влітку 2014.

Я не буду переповідати інші маразматичні заяви і протизаконні провокаційні випади - очевидно, що українська сторона жорстко відстоює і відстоюватиме права дітей, згідно українського законодавства і всіх ратифікованих нами міжнародних конвенцій про захист прав дитини.

Цікава позиція "братьев" - вони традиційно мовчать і не відповідають на жодні наші запити про незаконно вивезених на територію РФ українських дітей, будинки сімейного типу і воєнізовані табори, інформацією про які кишать російські пропагандистські ЗМІ і де накачують ненавистю підлітків з окупованих територій.

Ось що важливо: до вирішення проблем дітей в зоні конфлікту хоче долучитися ЮНІСЕФ. Ми підтримуємо прагнення цієї шановної міжнародної організації, але вважаємо, що це має бути не ритуальне залучення і чергові семінари та круглі столи на тему дітей - ЮНІСЕФ має отримати дозвіл моніторити ситуацію з правами дитини на окупованих територіях і в РФ, де сьогодні діяльність цієї організації фактично заблоковано. Крім того, вона має сприяти Україні в пошуку українських, незаконно вивезених дітей-сиріт чи таких, що не мають батьківського піклування, та спільно протистояти будь-яким спробам залучення дітей до конфлікту.

Днями в ЗМІ з'явилася шокуюча інформація: орки в ОРДЛО затримали групу підлітків за "диверсії" і катують їх. Ця інформація, очевидно, потребує підтвердження, і я думаю, це хороша нагода для ЮНІСЕФ перевірити дану інформацію, отримати доступ до нещасних дітей, яких катують публічними допитами на відео. Те, що ми бачимо на відео - це сталінські часи, сталінські методи, які успішно переймає ФСБ їх сателіти в ОРДЛО.

Відео орки виклали в інтернет. Треба перевірити інформацію і відреагувати. Сьогодні я надіслала листи в ОБСЄ і ЮНІСЕФ з проханням терміново перевірити цю інформацію. І, очевидно, підніматиму це питання в Мінську 21 вересня.

Принагідно нагадаю, що 2 серпня Рада Безпеки ООН провела відкриті дебати з питання дітей та збройних конфліктів. Там українська делегація привернула увагу до порушення прав дітей в ОРДЛО, де діти стали заручниками орків та наголосила на необхідності відображення цієї проблеми у наступній доповіді Генсекретаря ООН. На жаль, маємо все нові і нові факти порушення прав дитини і про це потрібно говорити на всіх міжнародних майданчиках.

Рекомендуємо прочитати

У Києвіі змінять рух відазу п'яти тролейбусів

У зв’язку з асфальтуванням проїзної частини Повітрофлотського проспекту (на дільниці від Повітрофлотського шляхопроводу до вулиці Ю....

Це може бути цікавим

Найден очень простой способ защититься от вируса Petya

Специалисты Symantec опубликовали рекомендации по защите компьютера от заражения вирусом-вымогателем Petya, который 27 июня атаковал компании по всему миру....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Астрономы наблюдали вращение двойной сверхмассивной черной дыры

Многолетние наблюдения за далекой огромной галактикой позволили увидеть вращение пары сверхмассивных черных дыр в ее центре....