Коментар: Чому «Євробачення-2017″ пройде в Києві

Коментар: Чому «Євробачення-2017″ пройде в Києві

Сергій Руденко в спеціальному коментарі для DW про перипетії, що передували вибору міста-господаря конкурсу «Євробачення», і про передбачуваність рішення організаторів.

9 вересня, після довгих дискусій і суперечок, Україна оголосила місто, яке у 2017 році прийме музичний конкурс «Євробачення». Переможцем, як і прогнозували, став Київ. У фіналі, з перевагою у 17 голосів членів оргкомітету, він обійшов Одесу. Українська столиця вдруге прийматиме найбільший у світі телевізійний пісенний конкурс. Утім, у цій ситуації важливо те, що в суперечці за право його проведення поставлена крапка. Це важливо як для України, так і для Європи.

Битва міст

Після перемоги Джамали на «Євробаченні-2016″ у Стокгольмі у боротьбу за право провести наступний конкурс вступили шість міст — Дніпро, Київ, Львів, Одеса, Харків і Херсон. Чотири з них приймали Чемпіонат Європи з футболу 2012 року. Цим можна пояснити їх кандидатури. Не було б війни на Сході України, до боротьби, напевно, долучився б і Донецьк. У країні навіть лунали голоси, які пропонували провести «Євробачення-2017″ вже у звільненому від Росії Криму. Останнє, звичайно ж, виглядало малоймовірним.

22 липня до фінального списку кандидатів вийшли Дніпро, Київ і Одеса. А осьоголошення переможця українські організатори кілька разів відкладали. Спочатку з 1-го на 25 серпня, потім — з 25 серпня на 9 вересня. Генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія пояснював це організаційними проблемами.

У одеського губернатора Міхеіла Саакашвілі була своя версія. Він говорив про те, що проти Одеси проводиться «шалена пропаганда». У боротьбі за право проведення «Євробачення-2017″ на березі Чорного моря Саакашвілі навіть об’єднався зі своїм опонентом — мером Одеси Геннадієм Трухановим.

Битва українських міст стала змаганням тих, хто хотів отримати як репутаційні, так і фінансові дивіденди. Але у кожного кандидата були проблеми — і з майданчиком для проведення, і з аеропортом, і з наявністю іншої інфраструктури. Тому нічого непередбачуваного не сталося — в цій боротьбі переміг Київ.

Російський слід?

Напередодні російська газета «Известия» написала, що якщо Україна буде тягнути час з оголошенням міста, в якому пройде «Євробачення-2017″, то право проведення конкурсу може перейти до Росії. Мовляв, Росія хоч і посіла третє місце, але, на відміну від «срібного призера» Австралії, розташована на Європейському континенті.

Важко сказати, чого в цьому повідомленні було більше — наміру видати бажане за дійсне або продемонструвати нездатність «хунти» організувати захід європейського масштабу. Як би там не було, але, можливо, ця стаття протверезила деякі голови в Україні.

Відмова від проведення «Євробачення-2017″ означала би для українського керівництва великі іміджеві втрати. Тільки уявіть собі, що країна, яка вийшла на майдани, вимагаючи асоціації з Європейським Союзом, позбулася права на проведення популярного не лише в Європі конкурсу! Напередодні анонсованого Брюсселем надання Україні безвізового режиму з країнами ЄС це стало б серйозним політичним програшем.

Чому Київ?

У Києва вже є досвід проведення «Євробачення». Після перемоги на конкурсі Руслани українська столиця приймала його у 2005 році. Тоді «Євробачення» пройшло у столичному Палаці спорту. У 2017 році майданчиком для нього стане Міжнародний виставковий центр. Мер Києва Віталій Кличко вже пообіцяв зробити все, щоб «Євробачення-2017″ пройшло на високому рівні.

Поза всяким сумнівом, інфраструктура української столиці — одна з найкращих в країні. Однак для Одеси «Євробачення» стало б шансом для розвитку міста, яке після анексії Криму Росією перетворилося на морську столицю держави. Втім, очікування і одеської влади, і місцевих бізнесменів не справдилися.

У підсумку, якщо відкинути всі залаштункові інтриги, вибір місця проведення «Євробачення-2017″ перетворився на чисто технічну процедуру. У Києві добре розуміють, що майбутній конкурс — шанс вкотре заявити: Україна — це Європа і, відповідно, держава готова забезпечити європейський рівень для учасників і гостей «Євробачення».

джерело: dw.comзагрузка...

Читайте також

Коментарі