В Одесі мобілізованого хотіли відправити в зону АТО без підготовки

Військового Овідіопольського районного військового комісаріату засудили до 5 років позбавлення волі за відмову виконати наказ керівництва і відправитися в зону АТО. Його хотіли відправити на фронт без мінімальної підготовки. Про це пише Думская.

За словами адвоката війського, обвинувачений 26-річний юнак був покликаний по мобілізації на початку 2015 року, раніше в армії не служив, закінчив військову кафедру вузу. Відразу був призначений на посаду, пов'язану з урахуванням особового складу в районному військкоматі. Пройшов коротку перепідготовку у Військовій академії і був призначений на посаду, пов'язану із застосуванням артилерійських установок в зоні АТО. При цьому з бойової зброї стріляв тільки на курсах з перепідготовки - три одиночні постріли з автомата.

Відзначається, що 19 червня минулого року в приміщенні районного військкомату йому вручили наказ про негайне вибуття до нового місця служби в зону АТО. З приписк  (складова частина наказу) випливало, що йому потрібно було бути на фронті ще  16 червня.

- Це можливо тільки за допомогою машини часу, - констатує захисник. - Крім того, з наказу випливало, що він вже здав справи і посаду. Насправді, нічого він не здавав, в його кабінеті залишалося багато документів, в тому числі і з обмеженим доступом, які потрібно було здати або передати тому, хто приймає його справи і посаду, у присутності комісії. До цього він несе відповідальність за їх збереження. Процедура передачі справ і посади детально розписана в нормативних актах МО України. Вказівка ​​в наказі, що він вже здав справи і посаду, - це «внесення завідомо недостовірних відомостей в офіційний документ», тобто злочин. А Статут внутрішньої служби прямо дозволяє не виконувати злочинний наказ, -  розповідає адвокат.

На все це офіцер звернув увагу свого начальника, який вручав йому наказ і розпорядження, пояснивши, що неможливо виконати його в такому вигляді.

Військовий попросив надати  йому належний час для здачі справ (три дні) і припис з реальною датою вибуття і прибуття до нового місця служби. Але у відповідь начальник зібрав комісію, та склала «акт про непокору», який і є, на думку прокурора, головним доказом провини.

За словами адвокта, його підзахисний був відправитися на фронт, хоч і без особливої ​​радості, і лише вказав начальству на проблемні місця документів.

Наразі військовий  знаходиться під домашнім арештом.

Вирок суду ще не набув чинності. Захист військового вже направив апеляцію до суду.

Рекомендуємо прочитати

У берегов Турции и Греции произошло мощное землетрясение

У побережья Турции произошло землетрясение магнитудой 6,7....

Це може бути цікавим

Создание «Малороссии»: провокация со стороны Москвы

После Новоросcии — теперь еще и Малороссия....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Для модернізації житлового фонду України потрібно близько 30 млрд євро

Ми повинні для себе вирішити, що нам вигідніше - надавати житлові субсидії або вкладати гроші в термомодернізацію....