В Одесі мобілізованого хотіли відправити в зону АТО без підготовки

Військового Овідіопольського районного військового комісаріату засудили до 5 років позбавлення волі за відмову виконати наказ керівництва і відправитися в зону АТО. Його хотіли відправити на фронт без мінімальної підготовки. Про це пише Думская.

За словами адвоката війського, обвинувачений 26-річний юнак був покликаний по мобілізації на початку 2015 року, раніше в армії не служив, закінчив військову кафедру вузу. Відразу був призначений на посаду, пов'язану з урахуванням особового складу в районному військкоматі. Пройшов коротку перепідготовку у Військовій академії і був призначений на посаду, пов'язану із застосуванням артилерійських установок в зоні АТО. При цьому з бойової зброї стріляв тільки на курсах з перепідготовки - три одиночні постріли з автомата.

Відзначається, що 19 червня минулого року в приміщенні районного військкомату йому вручили наказ про негайне вибуття до нового місця служби в зону АТО. З приписк  (складова частина наказу) випливало, що йому потрібно було бути на фронті ще  16 червня.

- Це можливо тільки за допомогою машини часу, - констатує захисник. - Крім того, з наказу випливало, що він вже здав справи і посаду. Насправді, нічого він не здавав, в його кабінеті залишалося багато документів, в тому числі і з обмеженим доступом, які потрібно було здати або передати тому, хто приймає його справи і посаду, у присутності комісії. До цього він несе відповідальність за їх збереження. Процедура передачі справ і посади детально розписана в нормативних актах МО України. Вказівка ​​в наказі, що він вже здав справи і посаду, - це «внесення завідомо недостовірних відомостей в офіційний документ», тобто злочин. А Статут внутрішньої служби прямо дозволяє не виконувати злочинний наказ, -  розповідає адвокат.

На все це офіцер звернув увагу свого начальника, який вручав йому наказ і розпорядження, пояснивши, що неможливо виконати його в такому вигляді.

Військовий попросив надати  йому належний час для здачі справ (три дні) і припис з реальною датою вибуття і прибуття до нового місця служби. Але у відповідь начальник зібрав комісію, та склала «акт про непокору», який і є, на думку прокурора, головним доказом провини.

За словами адвокта, його підзахисний був відправитися на фронт, хоч і без особливої ​​радості, і лише вказав начальству на проблемні місця документів.

Наразі військовий  знаходиться під домашнім арештом.

Вирок суду ще не набув чинності. Захист військового вже направив апеляцію до суду.

Рекомендуємо прочитати

Відома українська телеведуча покидає 1+1

Відома українська телеведуча Марини Леончук покидає телеканал "1+1"....

Це може бути цікавим

Бойовики зменшили кількість обстрілів у АТО

У середу, 23 серпня, станом на 18:00 російські найманці в АТО 4 рази обстріляли позиції українських військових....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Генерал: Путін готує до масштабного конфлікту не тільки збройні сили, але й всю державу

Екс-заступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко вважає, що навчання "Захід-2017" створять загрозу Білорусі і проблеми для України на півночі....