Україна подасть на «Оскар» фільм «Українські шерифи»

Україна подасть на «Оскар» фільм «Українські шерифи»

Український оскарівський комітет обрав стрічку «Українські шерифи» режисера Романа Бондарчука на здобуття премії.

Картину обрали серед трьох номінантів у категорії «Фільм іноземною мовою», йдеться на сайті НСКУ.

Герої стрічки «Українські шерифи» – мешканці села Стара Збур’ївка на Херсонщині. Вони піклуються про порядок у селі, оскільки «шерифами» їх обрала громада. Фільм знімали 4 роки.

Світова прем’єра документальної стрічки «Українські шерифи» відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі IDFA. Там стрічка отримала спеціальний приз журі у головному конкурсі.

Фільм демонструвався на понад трьох десятках фестивалів по всьому світу у конкурсних та спеціальних програмах і продовжує представляти Україну на найпрестижніших кінофорумах, здобуваючи призи й відзнаки.

Нещодавно «Українські шерифи» отримали Гран-прі кінофестивалю Docs Аgainst Gravity у Польщі. Фільм був показаний у 7 містах України (Київ, Харків, Дніпро, Львів, Маріуполь, Одеса, Херсон) під час Міжнародного кінофестивалю документального кіно Docudays UA.

89-та церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 26 лютого 2017 року в Лос-Анджелесі. Експерти розглядали також драми «Гніздо горлиці» Тараса Ткаченка та «Пісня пісень» Єви Нейман. Цього року стрічку-претендента від України обирав оскарівський комітет, реформований після скандалу з висуненням номінанта у 2014 році. Тоді на найпрестижнішу кінопремію подали історичну драму «Поводир» попри протести творців картини «Плем’я».загрузка...

Читайте також

Коментарі