Створено історію «кіборгів» у коміксах

Львів – «Кіборги: історія трьох» у коміксах. Захисники Донецького аеропорту ініціювали серію коміксів, в яких йтиметься про те, як вони обороняли цей об’єкт. Бійці сподіваються, що такий формат більше привабить молодих людей до сучасної історії України. На сьогодні у Львові вийшов перший журнал коміксів про оборонців аеропорту.

​У журнал коміксів – графічну повість – увійшла історія трьох захисників Донецького аеропорту з львівської 80-ї окремої аеромобільної бригади. Двох із них немає серед живих. «Кіборг» Іван впізнає себе у коміксах. Тут жодного вигаданого малюнка чи слова. У коміксах зображена подія, яка трапилась 8 січня 2015 року – у цей день був поранений кіборг із Тернопільщини Ігор Римар. Українське командування упродовж 10 годин домовлялося з представниками угруповання «ДНР», що вони надішлють машину для перевезення важкопораненого на українську територію, але цього не виконали. Врешті було вирішено – Іван і ще один кіборг, без зброї, без бронежилетів, у 30-градусний мороз понесуть пораненого на територію супротивника, де чекала швидка допомога, щоб живим довести у лікарню. Офіцер, імовірно, російський, каже Іван, дав йому слово, що бійця повезуть у шпиталь на територію України. Але у Києві захисник помер… У коміксах змальована ця подія перенесення побратима, є діалоги кіборгів із «сєпарами». Історія війни, яка жахлива, але водночас має і людське обличчя.

«Їх простимулювали до такого «милосердя», я так думаю. Але війна є війна, яке тут милосердя, коли у бійця нема рук і інших частин тіла…. Для нас було важливо, щоб товариша евакуювали якомога швидше, бо хлопцям важко було дивитись, як побратим лежить і вмирає без допомоги. Я не міг як офіцер його лишити, тому правдами-неправдами, домагався його евакуації», – розповідає Іван.

Він каже: це дуже важливо, що у формі коміксів переказана його історія. Це є пам’яттю про його побратимів, яких немає серед живих.

Іван потрапив в аеропорт у січні 2015 року. Як пригадує десантник, морально-психологічний стан серед бійців був дуже високий, для прикладу, у листопаді 2014 року охочих обороняти об’єкт виявилось дуже багато. «У кого краща дисципліна – їде в аеропорт, щоб розуміли, який був моральний дух бійців. У Пісках стояли бійці з добровольчих батальйонів, які теж просились, але через мирну ротацію не погоджувались їхати в аеропорт, щоб їх не обшуковували», – каже він. Іван був евакуйований разом з іншими побратимами з Донецького аеропорту пораненим 18 січня 2015 року. Серед бійців шестеро були важкопораненими. Він фактично до кінця обороняв його.

«Кіборги» створювали комікси разом.

«Кіборги» допомагали художнику Дмитрові Ткачуку робити книжку коміксів – надавали фотографії, пояснювали всі деталі, які стосувались військової амуніції. Наголошують, що малюнки цілком не принижують їхньої гідності, а навпаки, це є доступна форма розповіді про історію людей. Ініціатором коміксів про «кіборгів» стала громадська організація «Вірні традиціям».

«Для мене було важко увійти у військову тематику, не був близько знайомий, але ми консультувались, все мені «кіборги» доступно пояснювали. Найважче були самі деталі, над цим довелось довго працювати, всі нюанси зі зброєю», – каже художник, який три місяці працював над проектом.

В одному з коміксів «кіборг» на псевдо «Павук» упізнав свій наплічник, казанок. Його історія увійде вже у наступний журнал коміксів. «Ці комікси є результатом плідної роботи. Вони мають закарбувати пам’ять молодого покоління, що солдати, волонтери робили багато, щоб Україна була вільна, щоб на цих історіях виховувались діти і ставали українськими патріотами», – каже «кіборг».

Комікси вийшли українською мовою, будуть перекладені англійською. За вилучені від продажу гроші видаватимуть наступні номери журналу, а кошти скерують на психологічну та фізичну реабілітацію військовослужбовців.

Рекомендуємо прочитати

Автомобільний газ чекає подорожчання

Роздрібні ціни на зріджений газ будуть рости через великий дефіцит поставок, викликаний рядом несприятливих чинників....

Це може бути цікавим

Україна почала будувати газопровід в обхід "ДНР"

Україна розпочала будівництво газопроводу в обхід "ДНР", що дасть змогу забезпечити газом Авдіївку та низку навколишніх селищ....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Высококалорийная пища увеличивает риск развития рака

Избыточный вес связывают с повышенным риском развития ряда онкологических заболеваний....