Cудові повістки розсилатимуть за допомогою смс-повідомлень

Про це повідомила прес-служба Вінницького апеляційного адміністративного суду.

 - Як приємно усвідомлювати те,  що ми з вами  живемо у прогресуючому суспільстві, яке з кожним днем прагне удосконалюватись у всіх сферах. Звичайно, така тенденція не оминає правосуддя, адже з кожним днем суди стають все ближчими і відкритішими до суспільства. Сьогодні майже кожен громадянин нашої країни, який був учасником судового процесу чітко підтвердить той факт, що суди лише удосконалюються у своїй роботі. Так,  до головних інноваційних досягнень останніх двох років можна сміливо зарахувати такі нововведення, як проведення судових засідань у режимі відеоконференції, електронна доступність та надсилання повісток викликів до суду SMS-повідомленнями. Оскільки сьогодні більшість з нас уже не уявляє своє життя без стільникового зв’язку, то досить доречною ідеєю було запровадження послуги надсилання учасникам судового процесу текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень. Не винятком  став і Вінницький апеляційний адміністративний суд, який одним із перших серед судів України запровадив вказану послугу у 2013 році, - йдеться у повідомленні.

SMS-повідомлення це - судові повістки про виклик до суду, які надсилаються судом учаснику судового процесу у вигляді SMS-повідомлення на його номер мобільного телефону. Текст судової повістки може бути надісланий судом учаснику SMS-повідомленням лише після подання ним до суду заявки про намір отримання судової повістки в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення. Така заявка оформляється безпосередньо в суді або шляхом роздруковування та заповнення учасником форми, яка розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України. Повістка надсилається учаснику судового процесу на його мобільний телефон, вказаний у тексті заявки. Зміст тексту судової повістки, її облік та відправка у вигляді SMS-повідомлення здійснюється в автоматизованій системі документообігу суду.

При цьому SMS-повідомлення від суду надходять до абонентів мобільних операторів (Київстар, МТС, Life) під коротким альфанумеричним ім’ям SUDPOVISTKA (замість номера телефону відправника). Для абонентів CDMA операторів (PEOPLEnet та Інтертелеком) SMS-повідомлення від суду надходять під коротким номером 4116.

Водночас варто зазначити, що SMS-повідомлення є більш ефективним засобом повідомлення осіб про розгляд  справи в суді, оскільки для направлення та отримання звичайної повістки  необхідно більше часу, що пов’язано з графіком та режимом роботи поштового зв’язку. Сьогодні все більша і більша кількість учасників судового процесу бажають отримувати судові повістки за допомогою SMS-повідомлення, про що свідчать відповідні подані заявки. Так, протягом січня-серпня 2016 року на мобільні номери учасників процесу ВААС направлено 252 «SMS-повістки».

Надсилання SMS-повідомлень -  це економія часу та коштів як для суду, так і для людей, а тому така послуга стане чудовою альтернативою «звичайним» повісткам про виклик до суду.

 

 

Рекомендуємо прочитати

В Киеве пройдет юбилейный ГОГОЛЬfest

В этом году под события ГОГОЛЬfest будут задействованы 3 локации: ВДНХ (просп....

Це може бути цікавим

Ryanair: МАУ блокує прихід лоукостів в Україну

Ірландський авіалоукост Ryanair стверджує, що юридичні погрози найбільшого українського авіаперевізника МАУ мають на меті перешкодити роботі бюджетних авіакомпані....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

«Белые ночи» обіцяють найяскравіший лайнап за всю історію івенту

Щороку «Белые ночи» відкривають та закривають літо під девізом «Ніч яскравіше дня!»....