Психологи: Егоїзм - це перший крок до щастя

Психологи закликають поглянути на егоїзм з позитивної точки зору. На їх думку, саме любов до себе є ключем до особистісного щастя. 

Егоїзм виявляється в ситуації конфлікту інтересів, коли задоволення особистого інтересу відбувається на шкоду інтересу іншої людини. Риса егоїзму властива всім людям. Хтось помічає свій егоїзм сам, а комусь про це говорять інші, все залежить від характеру самої людини і ступеня його егоїзму. Звичайно, про оточуючих вас людей теж не слід зовсім забувати, адже вони теж іноді потребують допомоги. Але, врешті-решт, потрібно жити не тільки для інших, адже нерозумно допомагати все життя людям, забуваючи про себе. Ви теж маєте право на допомогу, а іноді потрібно в чомусь відмовити іншим, щоб домогтися наміченої вами мети.

читайте також: 90-летняя журналистка: 45 уроков, которые преподала мне жизнь

Наприклад, існують люди, які через м'якість характеру не можуть нікому відмовити. Просячи у нього допомоги, він ніколи не відмовить. А шкода, потрібно навчитися говорити "ні".  Але не потрібно перегинати палицю, постійно відмовляючись виконувати будь-яке прохання. Потрібно бути людянішими, інакше люди можуть просто відвернутися від вас. Але іноді все ж варто відмовити комусь у чомусь заради свого ж блага.

Спробуйте подивитися на себе з боку і оцінити ступінь свого егоїзму. Якщо ви занадто егоїстичні, вам завжди нецікаві інтереси оточуючих та їх проблеми, то потрібно злегка змінити свій характер. Егоїзм - це звичайно добре, але в міру. Якби ми не були егоїстами, ми б не домагалися намічених цілей, не вирішували б власні проблеми, відмовляючи в допомозі і переступаючи через інтереси оточуючих в той час, коли у нас у самих з'явилися якісь проблеми чи нові цілі, яких потрібно досягти за всяку ціну. Егоїзм - це наша основа, без нього ми зможемо жити, але не зможемо розвиватися. Це своєрідне паливо, завдяки якому ми рухаємося вперед. Як машина без бензину, так і людина без егоїзму не зрушиться з місця. Постійний його розвиток привів до багатьох відкриттів і винаходів, якими ми зараз користуємося.

читайте також: Краткая история жизни: выживать сложно

Не можна думати тільки про себе, але здоровий егоїзм, який ставить межу між вашими інтересами та інтересами близьких і чужих людей, повинен бути присутнім. Ви живете для себе, і тільки менша ваша половина повинна піклуватися і рахуватися з іншими. Ви самі домагаєтеся успіхів в навчанні, в роботі, в особистому житті. За вас цього ніхто не зробить, і щоб піднятися на новий щабель свого власного розвитку, потрібно досягти певних цілей. А щоб домогтися цілей, іноді потрібно побути егоїстами. Наприклад, багато людей, які мають високу посаду, не раз переступали через інтереси інших людей, щоб домогтися успіхів у кар'єрі. І, мабуть, це було того варте. Але і тут не потрібно бути занадто егоїстичними - врешті-решт, ті люди, через яких ви "переступили", будуючи свою кар'єру, не повинні страждати через вас. Не потрібно допускати розвитку повного егоїзму, адже, безсумнівно, кожен хоче заслужити гарну посаду, нехай і не завжди чесним шляхом.

Егоїзм може включати в свій добробут і оточуючих. Тобто ви дієте не тільки на благо собі, а й на благо своїм близьким, періодично забуваючи про інтереси інших людей. Тобто треба любити не тільки себе, але і близьких. Трапляється і так, що любов до когось замінює любов до себе. Тоді людина починає піклуватися про улюблених людей, а турбота теж своєрідний егоїзм - потрібно переступити через кого-то, щоб зробити добре собі і близьким.

Егоїзм - перший крок до щастя. Потрібно трохи більше цінувати себе і близьких і навчитися говорити "ні". І тоді, повірте, все у вашому житті буде добре. Не бійтеся бути егоїстом, просто будьте трохи м'якше по відношенню до інших людей.

Джерело Країна здоров'я

Рекомендуємо прочитати

Укрзализныця переименовала 3 станции

Укрзализныця в рамках декомунизации изменила названия 3 троих станций Юго-Западной железной дороги....

Це може бути цікавим

Под Киевом вандалы осквернили памятную доску лидеру ОУН

В городе Боярка Киевской области неизвестные облили красной краской памятную доску первому лидеру ОУН, идеологу украинского национализма Евгению Коновальцу....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть