Ключові законопроекти нового сезону по версії Мінекономіки

Сподіваємось, що дерегуляція головною економічною темою нової сесії Верховної Ради. Ми працюватимемо над низкою законопроектів, які значно спрощують життя підприємцям. В разі їх ухвалення в небуття відійдуть такі пережитки минулого як обов’язкове використання печаток, обов’язковий переклад документів української мовою для банків та багато іншого, - повідомляє  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України на своїй сторінці у Фейсбуці.

Детальніше про зміни, які ініціює Мінекономіки:

→ Законопроект 4496 спрямований на спрощення експорту послуг та підтримку фрілансерів України. Це буде втілено шляхом надання можливості укладати контракти не лише в письмовій, а й в електронній формі. На додачу, він дозволяє підписувтаи рахунок (інвойс) електронним підписом. Законопроект також закріпить заборону банкам вимагати переклад документів на українську мову, у разі якщо вони оформлені англійською. До речі, в цього законопроекту є власна Facebook-сторінка: Підтримай український фріланс: законопроект #4496

→ Законопроект 4958 сприяє лібералізації експорту та імпорту. Він скасовує 6 ліцензій та відміняє подання надмірного звіту, який у 2016 році було запроваджено для суб’єктів роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

→ Законопроект 4131/ 4131-1 спрямований на зняття бюрократичних бар'єрів у господарській діяльності та скорочення кількості дозвільних документів, застосування яких не зовсім виправдане. Натомість буде вдосконалено мехінзм дії декларативного принципу та розширено сферу його застосування.

→ Законопроект 4194 скасовує вимоги про обов’язкове використання печаток, виключає можливість визнання документу недійсним через відсутність печатки.

→ Законопроект 2086a відтерміновує набрання чинності “процедурних” статей Закону України “Про ліцензування господарської діяльності”, аби останній було легше впровадити.

→ Законопроект 3136 має на меті зменшити адміністративне навантаження та удосконалити законодавство, що стосується заснування і ведення підприємницької діяльності, а також усунути необґрунтовані регуляторні бар’єри.

→ Законопроект 4562 удосконалює процес надання адміністративних послуг суб’єктам господарювання.

→ Законопроект 3724 направлений на усунення неузгодженості окремих норм деяких законодавчих актів про технічні регламенти, що дасть змогу реалізувати їх належне застосування, а також гармонізувати національні правові та організаційні засади діяльності у сфері технічного регулювання з відповідними нормами європейського законодавства.

→ Законопроект 4572 передбачає врегулювання статистичних спостережень у сфері ціноутворення. Наслідком цього буде дерегуляція ціноутворення та зменшення кількості точок дотику бізнесу та органів державного контролю.

→ Законопроект 4584 гармонізує державну статистику із статистичною системою ЄС, створює умови для незалежної роботи органів державної статистики.

→ Законопроект 4610 спрямовано на скасування необхідності дозволів на імпорт товару, щодо яких застосовуються заходи нагляду.

Рекомендуємо прочитати

Часть исходного кода платформы Windows 10 "утекла" в интернет

В Сети появилась информация в виде части программного исходного кода операционной платформы Windows 10....

Це може бути цікавим

Чем грозит Украине бездействие в вопросах социальной политики

Для Украины стратегическая цель всех пакетов помощи выходит далеко за рамки макроэкономической стабилизации....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

СБУ спіймала чотирьох антиукраїнських пропагандистів

Чотирьох антиукраїнських пропагандистів викрила Служба безпеки України у різних регіонах держави....