Режисер "Рожева мапа" Ель Парвулеско, директор компанії 86PROKAT Ілля Гладштейн та продюсерка "Цвєтаєвої та Маяковського" Світлана Зінов'єва на презентації альманаху, фото Наталки Дяченко

1 вересня в кінотеатрі «Жовтень» відбулася прем’єра альманаху експериментального українського кіно «Український Експеримент». 2 вересня фільми виходять у загальнонаціональний прокат.

1 вересня київській публіці було представлено п’ять експериментальних документальних історій молодих українських режисерів.

Свої фільми особисто представляли Максим Лижов, режисер стрічки «70 вулиць» та Ель Парвулеско — «Рожева мапа».

Також, в рамках презентації альманаху, відбулася ще й київська прем’єра стрічки «Цвєтаєвої та Маяковського» режисерки Поліни Мошенської — володарки Гран-прі першого національного конкурсу документального кіно Пальма Півночі. Її представила продюсерка стрічки — Світлана Зінов’єва.

«Таке кіно не вписується в стереотипні моделі кіноіндустрії. Відповідно воно дуже рідко може розраховувати на масовий прокат, частіше — на галерейні, кіноклубні, синематечні покази. Тому поява таких фільмів в цнотливому, злиденному та надто обачному українському прокаті — подія нетривіальна»- наголосила співзасновниця фестивалю «86» Надія Парфан.

Окрім цього, до збірки увійшли експериментальна стрічка «Перемир’я» Валерія Пузіка, яка отримала спеціальну відзнаку конкурсу, та приз глядацьких симпатій — «Дивокрай» українсько-американських медіаактивістів Наташі Машарової та Анатолія Ульянова.

Альманах вийшов у прокат у київських кінотеатрах «Жовтень», «Магнат» та «Кінопанорама»; кінотеатрі «імені Довженка» — у Запоріжжі. Покази у Львові — 2, 3 вересня у Львівському палаці мистецтв, а в одеському Інотеатрі — з 8 вересня.загрузка...

Читайте також