Думка експерта: як змусити Росію виконувати мінські угоди

Російська Федерація жодних своїх зобов’язань виконувати не буде, аж до того моменту, поки її не змусять. Таку думку висловив екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко в коментарі УНН.

- На саміті в Китаї G20, обговорюючи ситуацію в Сирії, один високопоставлений чиновник сказав, що Росія відмовляється брати на себе зобов’язання і це ключовий меседж, який треба прочитати всім західним політикам. Росія відмовляється від своїх зобов’язань, якщо вони для неї не є вигідними, у будь-який момент, під будь-яким соусом. Тому якщо ми назвемо Мінськ-3, чи Мінськ-5, чи Мінськ-25 від цього, за великим рахунком, нічого не зміниться, - розповів Огризко.

За словами Огризка, Росія не здатна виконувати те, що вона обіцяє, вона здатна виконувати лише те, до чого її примусили.

Читайте також: Сербский эксперт: Москва обещает сербам разбомбить НАТО

- Тож поки наші західні партнери не зрозуміють цієї простої і банальної дійсності, то ми будемо обговорювати чергову зустріч, черговий план. До речі, деякі наші західні друзі починають активно писати новий "план дій", не розуміючи, що він не буде виконаний. Будемо говорити про чергові елементи на лінії розмежування, про відведення на 5 см в один бік, чи в інший бік, що не буде виконуватись. Тобто, ми можемо займатися імітацією діяльності, або діяльністю. От поки що, на превеликий жаль, ситуація схожа на імітацію, - зазначив експерт.

На думку експерта, немає сенсу підписувати черговий Мінськ-3, необхідно писати план примусу Росії до виконання своїх зобов’язань у рамках міжнародного права. Тобто за агресію та анексію вона має бути покарана, і це мають бути не просто санкції. Або країна грає за правилами міжнародного права, або залишається ізольованою.

Читайте також: Беспардонная дипломатия Путина перед «Большой двадцаткой»

- (Санкції – ред.) це приблизно те саме, якщо вас вкусив комар. Тобто поки захід буде комаром, який буде кусати Росію – неприємно, зудить, чухається. А от коли Росія побачить, що її кусає добрячий бульдог і уже дуже боляче – тоді і почнуться зміни. Поки бульдог спить. Насправді є безліч варіантів, які на Заході дуже добре відомі. Це відключення від SWIFT (Міжнародна міжбанківська система передачі інформації та здійснення платежів – ред.), від банківської світової системи, реальні санкції щодо таких чутливих для Росії речей як нафта, газ та ін. Потрібна лише політична воля, але вони досі до цієї теми підходять дуже делікатно, - підсумував експерт.

Рекомендуємо прочитати

Чем раньше россияне начинают работать, тем раньше они начинают пить

Ученые ВШЭ и Нью-Йоркского университета выяснили, когда в России начинают употреблять алкоголь, сообщает РИА "Новости"....

Це може бути цікавим

У Києві щочетверга будуть влаштовувати спецприбирання у будинках

Починаючи з 17 серпня, кожного четверга відбуватиметься масштабне прибирання, під час якого комунальники наводитимуть лад у будинках та на вулиці....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

"Динозавр Франкенштейна" из Чили оказался "потерянным звеном" эволюции

Причудливый травоядный динозавр-"франкенштейн" из Чили, одновременно похожий на тираннозавров и велоцирапторов, оказался "потерянным звеном эволюции", связывающи....