Російський "Руслан" може піти з ринку авіаперевезень - ЗМІ

Літаки Ан-124 "Руслан", що перебувають у власності російських компаній та оборонного відомства, можуть незабаром піти з ринку міжнародних авіаперевезень. Про це пише у своїй статті BBC.

Проблемою для російських цивільних "Русланів" стало те, що вони повинні проходити планове продовження свого сертифікованого ресурсу через кожні 4 тисячі годин відповідно до документації. Цю роботу за міжнародними правилами виконує власник сертифіката типу, тобто компанія, яка спочатку розробляла ці машини. В даному випадку це українська компанія "Антонов".

Проте, як заявив у березні в інтерв'ю російському авіатранспортному огляду головний конструктор літаків Ан-124 і Ан-225 Віктор Толмачов, який в даний час обіймає посаду технічного директора групи компаній "Волга-Днепр", Україна відмовляється сертифікувати російські "Руслани", що не дозволяє продовжувати їхній ресурс.

-До 2018 року, за нашими розрахунками, через прийняту на сьогодні систему підтримки льотної придатності, через фахівців ДП "Антонов" треба буде пройти всім Ан-124-100 авіакомпанії "Волга-Днепр". Офіційних паперів від ДП "Антонов" про припинення співпраці між нами в нашому розпорядженні немає. Але в реальній роботі ми відчуваємо: українське держпідприємство фактично перестало працювати, - цитує видання слова Толмачова.

На сайті компанії в розділі новин, де зазвичай публікуються повідомлення про отримання різних сертифікатів, з того часу не було опубліковано жодних новин про долю "Русланів".

За словами Толмачова, російські підприємства технічно здатні виконувати будь-які роботи з літаками (їх, власне, до 2004 року будували в Ульяновську на заводі "Авіастар"), проте проблема виникає саме з документацією та сертифікатами, без яких "Руслани" не зможуть літати за кордоном.

Можливим виходом в такій ситуації, за його словами, було б передати повноваження з сертифікації в ВАТ "Іл", яке супроводжує військові "Руслани". Однак у відповідь українська компанія "Антонов" виступила із заявою, в якій попередила, що може відмовитися від сертифікації російських Ан-124.

-У разі виведення цивільних літаків Ан-124-100 "Руслан" з-під нагляду ДП "Антонов", підприємство буде змушене звернутися в міжнародні авіаційні організації з заявою про зняття з себе відповідальності за забезпечення безпечної експлуатації цих повітряних суден на міжнародних авіалініях, - йдеться в ньому.

Рекомендуємо прочитати

Стало відомо, чи вплинув вірус "Петя" на вступну кампанію

Масштабна кібератака проти України повиливала на роботу ЄДЕБО....

Це може бути цікавим

Морские льды Антарктики в 2017 году таяли быстрее, чем когда-либо

Таяние льдов — одно из проявлений глобального изменения климата....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В Чехии ликвидировали "представительство ДНР"

Суд в чешском городе Острава ликвидировал самопровозглашенное "почетное консульство ДНР"....