Російський «Руслан» може піти з ринку авіаперевезень — ЗМІ

Російський «Руслан» може піти з ринку авіаперевезень — ЗМІ

Літаки Ан-124 «Руслан», що перебувають у власності російських компаній та оборонного відомства, можуть незабаром піти з ринку міжнародних авіаперевезень. Про це пише у своїй статті BBC.

Проблемою для російських цивільних «Русланів» стало те, що вони повинні проходити планове продовження свого сертифікованого ресурсу через кожні 4 тисячі годин відповідно до документації. Цю роботу за міжнародними правилами виконує власник сертифіката типу, тобто компанія, яка спочатку розробляла ці машини. В даному випадку це українська компанія «Антонов».

Проте, як заявив у березні в інтерв’ю російському авіатранспортному огляду головний конструктор літаків Ан-124 і Ан-225 Віктор Толмачов, який в даний час обіймає посаду технічного директора групи компаній «Волга-Днепр», Україна відмовляється сертифікувати російські «Руслани», що не дозволяє продовжувати їхній ресурс.

-До 2018 року, за нашими розрахунками, через прийняту на сьогодні систему підтримки льотної придатності, через фахівців ДП «Антонов» треба буде пройти всім Ан-124-100 авіакомпанії «Волга-Днепр». Офіційних паперів від ДП «Антонов» про припинення співпраці між нами в нашому розпорядженні немає. Але в реальній роботі ми відчуваємо: українське держпідприємство фактично перестало працювати, — цитує видання слова Толмачова.

На сайті компанії в розділі новин, де зазвичай публікуються повідомлення про отримання різних сертифікатів, з того часу не було опубліковано жодних новин про долю «Русланів».

За словами Толмачова, російські підприємства технічно здатні виконувати будь-які роботи з літаками (їх, власне, до 2004 року будували в Ульяновську на заводі «Авіастар»), проте проблема виникає саме з документацією та сертифікатами, без яких «Руслани» не зможуть літати за кордоном.

Можливим виходом в такій ситуації, за його словами, було б передати повноваження з сертифікації в ВАТ «Іл», яке супроводжує військові «Руслани». Однак у відповідь українська компанія «Антонов» виступила із заявою, в якій попередила, що може відмовитися від сертифікації російських Ан-124.

-У разі виведення цивільних літаків Ан-124-100 «Руслан» з-під нагляду ДП «Антонов», підприємство буде змушене звернутися в міжнародні авіаційні організації з заявою про зняття з себе відповідальності за забезпечення безпечної експлуатації цих повітряних суден на міжнародних авіалініях, — йдеться в ньому.загрузка...

Читайте також