В Україну намагаються завезти небезпечні відходи - еколог

На сьогоднішній день є спроби завезти на територію України небезпечні відходи з інших країн.

Про це розповів ректор Державної екологічної академії, член - кореспондент Національної академії аграрних наук України, доктор біологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олександр Бондар, передає УНН.

Такі пропозиції надходять через відсутність врегульованої системи перевезення та утилізації відходів, пояснив він. Крім того, за його словами, тарифи на захоронення відходів в Україні мізерні і набагато нижчі, ніж в Європі.

- На сьогодні це десь 15-20 коп на захоронення 1 тонни. Це дуже мізерні показники, - зазначив він.

Накопиченню відходів в країні сприяє також відсутність добросовісних утилізаторів на ринку. За даними О.Бондара, серед 100 підприємств, що володіють ліцензією Мінекології, лише декілька мають реальну технічно-матеріальну базу для утилізації відходів.

- На сьогодні дуже важливим аспектом є перевірка суб’єктів ліцензійних питань по поводженню із небезпечними відходами. Я вам скажу, що у минулому році було видано ліцензій на поводження із небезпечними відходами більше 100, але реально промислові потужності в Україні є у кількох структур тільки, а решта все – груба перемога у тендері, а потім захоронення їх в шахтах, тих небезпечних відходів і так далі, - наголосив він.

Також, Бондар повідомив, що Україна не має потужностей для того, аби переробляти такий обсяг відходів. Останні роки Мінекології їх вивозило закордон.

Дуже важливим питанням, на переконання науковця, є проведення паспортизації полігонів по твердим побутовим і промисловим відходам, якої також сьогодні немає.

- І ще, треба розглядати відходи як дуже високий такий капіталоємний процес заробляння коштів. Це хороший бізнес і тому його треба стимулювати. І повинна бути на рівні Кабміну система стимулів і заохочення для тих структур, які займаються цим питанням, які зменшують кількість навантаження по відходам на довкілля і це повинне бути теж прийнято у системі так званої зеленої економіки, яка була прийнята ще у 2009 році. Цей зелений курс має теж знайти своє місце в Україні. Тобто, це цілий комплекс питань, питання екологізації виробництва, щоб у нас було менше на одиницю продукції відходів. Із 100 кг сировини, що добувається – 97 іде у відходи на сьогодні в Україні, це самий високий показник у Європі.

От у нас такий перелік таких проблем, які потребують вирішення і я думаю, що прийняття цього закону (№4838 - ред.) якраз дозволить почати реалізувати серйозний наступ на ці відходи будь-якого класу в Україні, - наголосив ректор Державної екологічної академії.

Рекомендуємо прочитати

В Индии на свадьбе невестам вручили биты для защиты от мужей

Несколько сотен невест во время массового бракосочетания в индийском штате Мадхья-Прадеш получили в подарок деревянные дубинки....

Це може бути цікавим

На Евересті загинув легендарний альпініст

Альпініст Улі Штек, який через надзвичайну швидкість підкорення вершин мав прізвисько “швейцарська машина”, загинув на Евересті....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Украинский политик попал в серьезное ДТП

Экс-министр аграрной политики "свободовец" Игорь Швайка, занимавший этот пост в правительстве Арсения Яценюка, попал в серьезное ДТП....