КМДА блокує повернення громаді землі на території Олександрівської лікарні

Київська міська державна адміністрація не має наміру ініціювати повернення земельних ділянок по вул. Мечникова,1 та вул. Шовковичній, 39/1 на території Олександрівської (Жовтневої) лікарні у власність територіальної громади. Про це сказано у офіційній відповіді Голови КМДА Віталія Кличка на запит депутата Київради від фракції «Об’єднання «Самопоміч», першого заступника голови Постійної комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування Романа Марченка.

 - Фактичне повернення таких ділянок у власність територіальної громади міста Києва ускладнюється процедурою розгляду судових справ, стороною в яких є юридична особа – нерезидент України, та бюджет міста Києва зазнає великого фінансового навантаження в зв’язку з розглядом відповідних судових справ, – зазначив у листі Голова КМДА.

Заяву до КМДА з проханням ініціювати судовий процес щодо визнання недійсними договорів купівлі-продажу земельних ділянок по вул. Мечникова,1 та вул. Шовковичній, 39/1 Роман Марченко подав після відкриття за його заявою кримінального розслідування Головним управлінням Національної поліції у місті Києві.

 - Пасивна позиція КМДА «підігрує» незаконним власникам і не захищає прав територіальної громади на цю землю, за яку місто не отримало ринкової вартості, -  зазначає Роман Марченко.

Нагадаємо, що земельні ділянки на території Олександрівської лікарні були передані Київрадою у довгострокову аренду ЗАТ «УПІК «Проміндустрія» у 2003 році. На ділянці по вул. Шовковичній, 39/1 орендар зобов’язався побудувати для міста новий медичний комплекс у складі поліклініки, адміністративно-господарського комплексу і корпусу для Національного медичного університету. За це місто надало ЗАТ «УПІК «Проміндустрія» в оренду земельну ділянку площею 0,39 га по вул. Мечникова, 1 під будівництво офісного центру. Земля була надана в оренду терміном на 15 років з правом викупу. Однак за 13 років забудовник не виконав дані зобов’язання.

У 2006 році забудовник вніс авансові платежі в рахунок оплати вартості земельних ділянок. У 2010 році за рішеннями судів права і обов’язки за договором оренди були переведені на ТОВ «Компанія «Сантрейд». В свою чергу «Сантрейд» ініціював звернення до Господарського суду міста Києва, рішеннями якого було визнано укладеними договори купівлі-продажу земельних ділянок на умовах, визначених «Сантрейд», та за цінами, які дорівнювали лише розміру авансових внесків. Таким чином ціна продажу земельної ділянки по вул. Мечникова, 1 склала 2,57 млн грн., а земельної ділянки по вул. Шовковична, 39/1 – 4,71 млн грн. Як свідчить офіційна експертиза, це мінімум у 4 рази менше реальних ринкових цін.

Зареєструвавши право власності, «Сантрейд» продало земельні ділянки компаніям, зареєстрованим в офшорних юрисдикціях. Щоб приховати оборудку за заявою нового власника-нерезидента було змінено юридичну адресу та кадастрові номери земельних ділянок.

Рекомендуємо прочитати

Украинский писатель сделал громкое заявление про Крым и Донбасс

Украинский писатель Василий Шкляр заявил, что Украина никогда не вернет свои границы 2014 года....

Це може бути цікавим

Ученые назвали главного врага всех диет

Британские ученые выяснили, что толкает людей срываться во время диет....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Масштабный пожар в Сибири: местные жители соревнуясь сожгли деревню

Соревнуясь в поджигании травы, местные жители в Сибири сожгли деревню на 86 домов....