Шимків: Ефективне регулювання - інструмент покращення інвестиційного клімату

31 серпня відбувся прес-брифінг за результатами четвертого засідання Національної Ради Реформ.

- Продовження впровадження системи ефективного регулювання, спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій в Україну – ось неповний перелік акцентів на найближчий час, – повідомив на брифінгу секретар Національної ради реформ, заступник Глави Адміністрації Президента України, Дмитро Шимків.

Серед результатів роботи та досягнень за останні два роки у галузі дерегуляції, які було озвучено, наступні: значне спрощення процедури відкриття бізнесу – на 40%; скорочення кількості документів, які необхідно подати і кількість часу, який треба витратити для того, аби відкрити бізнес в Україні. Це знайшло своє відображення в рейтингу Doing Business, в якому Україна покращила свої показники.

На думку Дмитра Шимківа, йдеться про залучення прямих іноземних інвестицій, що призведе до створення нових робочих місць, забезпечення надходження податків до державного і місцевих бюджетів.

- 23% прямих іноземних інвестицій в Україну надійшло з Кіпру. Велика частина прямих іноземних інвестицій — це кругообіг грошей, які виходять з України через трансферне ціноутворення і заходять назад як прямі іноземні інвестиції. Найбільший обсяг прямих іноземних інвестицій надійшов в країну з 2005 по 2013 роки. 94% інвестицій з України було інвестовано в Кіпр, - додав Заступник Глави АПУ.

Якщо протягом 2017-2036 років ВВП України зростатиме щороку в середньому на 6,5%- 9% (CAGR), то у 2036 році ВВП України становитиме $292 млрд, а це поточні показники ВВП Колумбії та Польщі. Але такий результат можливий, якщо частка  іноземних інвестицій у ВВП буде на рівні 53%-58%. Для забезпечення таких темпів зростання Україна потребує додатково $120 – $200 млрд прямих іноземних інвестицій у накопиченні до 2036 року.

- Що стосується пріоритетних сфер для інвестування в Україні, то це такі сфери, як енергетика, газовидобування, газо-транспортна система, агро-промисловий комплекс, Укрзалізниця, інфраструктура автошляхів. А серед сфер для інвестування, де Україна має конкурентні переваги, варто зазначити військово-промисловий комплекс, аерокосмічну галузь, ІТ та високі технології, хімічну та фармацевтичну галузі та туризм, - повідомив пан Дмитро.

Заступник глави АПУ також звернув увагу на те, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі України докладає зусиль у залученні іноземних інвестицій в Україну. Для цього проводяться міжнародні конференції, готуються промо-відео, розробляються матеріали та презентації, які розміщують на сайті. Окрім цього, проводяться регіональні інвестиційні форуми та саміти, завдяки яким місцева влада може залучати інвестиції у свої регіони.

 - Під час засідання було також презентовано концепцію Культурного фонду. Метою створення Фонду є сприяння модернізації та підтримка культури і мистецтва України, створення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості й суспільства, забезпечення широкого доступу до культурних надбань, підтримка культурного різноманіття та інтеграції української культури у світовий культурний простір, - наголосив заступник Глави АПУ.

Четверте засідання Нацради реформ стало першим, яке пройшло без використання паперу та друкованих матеріалів. Учасники Нацради отримали доступ до матеріалів на планшетах. Раніше підготовка 2-х засідань потребувала друку понад 30 000 аркушів презентацій, додаткових матеріалів та буклетів. Проект «БЕЗ ПАПЕРУ» реалізовано за підтримки представництва ОБСЄ в Україні.

Рекомендуємо прочитати

​В Киеве становится все более популярной доставка диетического питания

В Киеве вопрос доставки диетического питания решает ServiceDiet....

Це може бути цікавим

В новый трудовой мир: Если роботы работают, они должны платить налоги

Общественная реакция на предложение Дельво была чрезвычайно негативной, хотя заметным исключением стала позиция Билла Гейтса, который его поддержал....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

​Киянам обіцяють покращену соціальну медицину. Як гарантувати ефективність проекту?

Міська владала називає програму інноваційної для соціальної медицини в Україні та з революційними нововведеннями....