На місці найстарішого київського пивзаводу збираються будувати елітне житло

На місці найстарішого київського пивзаводу збираються будувати елітне житло

У столиці затівають чергове мегабудівництво – біля підніжжя гори Юрковиця на території найстарішого в Києві «Пивзаводу на Подолі», заснованого ще в 1872 році купцем Миколою Хряковим.

У соцмережах активно обговорюють проект під назвою ЖК «Подільський Дворик» на вулиці Кирилівській. Там хочуть побудувати п’ять 10-поверхових будинків з паркуванням, магазинами і розбити невеликий сквер з озером, пише Сегодня.

— Це просто знищення старого Подолу. Потрібно зберігати культурну спадщину! На території заводу знаходяться приміщення, побудовані ще в царські часи. Відомо, що там колись варили пиво для членів ЦК КПРС, яка не потрапляло в роздрібний продаж», – розповідає киянка Ольга Бас.

33000_1__

Хоча деякі кияни проект все ж підтримують.

— Пивзавод вже не врятувати. Там промзона, і доступу для городян все одно немає, нехай хоч будинки побудують красиві, – вважає киянин Ігор Павловський.

Чиновники заспокоюють.

— Проект житлового комплексу тільки розробляється, він не затверджений. Що стосується самого заводу, то ті об’єкти, які знаходяться в списку пам’ятників архітектури, будуть збережені, – запевнив голова Подільської РДА Валентин Мондрієвський.

32998_1__загрузка...

Читайте також

Коментарі