82% дітей в Україні cпоживають солодкі газовані напої

Асоціація виробників мінеральних та питних вод України та Асоціація дієтологів України спільно з дослідницькою компанією Ipsos вивчили особливості споживання різних напоїв серед дітей. З'ясувалося, що 82% дітей та підлітків у віці 7-17 років споживають газовані напої з цукром. В ході дослідження було встановлено, з якою періодичністю діти різного віку вживають солодкі та інші напої, а також виявлено залежність між рівнем споживання напоїв з цукром дітьми та їх батьками. Отримані результати змушують задуматись: до чого може призвести регулярне вживання солодких напоїв та як боротись із негативними наслідками для здоров’я українських дітей.

Як показало дослідження, 82% міських дітей та підлітків шкільного віку п'ють напої з цукром. При цьому 53% п'ють солодку воду раз на тиждень і частіше, а 4% - вживають солодкі газовані напої кожен день. 44% респондентів повідомили, що солодку воду їм дають батьки.

Із даного дослідження можна зробити висновок про те, що діти повторюють поведінку і звички батьків у харчуванні та у виборі напоїв. Залежність між рівнем споживання напоїв із цукром серед дітей та їхніх батьків – очевидна. Адже 43% із тих дітей, чиї батьки регулярно п’ють газовані солодкі напої, також вживають її часто.

«Це ще одне важливе дослідження, результати якого змушують не лише замислитись, але й діяти. У родині та в навчальних закладах дітей та підлітків повинні постійно застерігати щодо небезпеки надмірної прихильності до солодких газованих напоїв, а також соків, нектарів, солодких молочних продуктів. Попередити дитяче ожиріння можна, наприклад, шляхом вибору на користь звичайної питної води замість солодких напоїв. Лікарям, дієтологам, вчителям і, в першу чергу, батькам слід робити усе можливе, аби діти вживали менше напоїв з цукром» - підкреслює Олег Швець, президент Асоціації дієтологів України.

Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, розроблених ще у 2002 році, щоденний рівень вживання цукру повинен не перевищувати 10% від загального раціону, тобто становити не більше 50 грам на добу. В останні роки міжнародні організації, включаючи ВООЗ наполягають на ще більшому обмеженні цукру на рівні менше 5% добової калорійності або 25 грамів на добу.

Через перевищення норми споживання цукру можуть виникнути серйозні проблеми: дефіцит кальцію та вітаміну D, ожиріння, негативний вплив на шкіру, послаблення імунітету, а в майбутньому – цукровий діабет, серцево-судинні хвороби чи рак. Так як дитячий організм – значно вразливіший за організм дорослої людини, регулярне вживання солодких напоїв може завдати непоправної шкоди здоров’ю дитини.

Американська дослідниця Клер Вонг із Медичної школи охорони здоров’я Мейлмена (Нью-Йорк) переконалась, що уникнути негативних наслідків від споживання напоїв з цукром можна шляхом заміни солодкої води на звичайну питну. У ході свого дослідження, що проводилось серед дітей та підлітків віком 2-19 років, вчена з’ясувала, що заміна 220 г солодкого напою звичайною водою може знизити рівень харчової цінності щоденного раціону на 235 ккал.**

Звичку споживати воду потрібно прищеплювати змалечку, - вважає Оксана Бамбура, директор Асоціації мінеральних і питних вод України. - З усіх напоїв тільки вода забезпечує нормальне функціонування організму дітей та підлітків, допомагає їжі засвоюватися, транспортує вітаміни, мінерали та інші поживні речовини до клітин.

 82% - ця цифра свідчить про те, що здорове майбутнє української нації може знаходитись під загрозою. Тому і виникає потреба переконати громадськість у тому, що кожен з батьків відповідає за здоровий та активний розвиток своєї дитини. Найкращий спосіб гарантувати такий розвиток – стати хорошим прикладом: регулярно споживати воду, виключити із власного раціону солодкі напої, а також приділяти достатньо уваги здоровому питному режиму своєї дитини.

Рекомендуємо прочитати

Ученые объяснили, почему люди переедают

Ученые обнаружили гены, связанные с повышенной тягой к жирной пище и шоколаду....

Це може бути цікавим

Два столичні райони через борги можуть залишити без гарячої води

Через борги Дарницький та Дніпровський райони можуть залишити без гарячої води....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Дослідження показало, що більшість великих українських компаній перебувають в офшорах

Більшість великих приватних компаній використовують офшори....