Путін дуже непередбачуваний і неосвічений

Візит російського президента до Фінляндії в липні викликав величезний резонанс. І не стільки через факт приїзду Володимира Путіна в країну ЄС, що останнім часом стало рідкістю, скільки через зміст публічної розмови президентів двох країн. Путін спробував представити фінів своїми союзниками, а президент Фінляндії на корені припинив ці спроби. Посол України у Фінляндії АНДРІЙ ОЛЕФІРОВ в інтерв'ю "Апострофу" вказав на нахабну риторику Путіна і пояснив, чому Фінляндія — один з важливих партнерів України в ЄС. Посол упевнений - у Фінляндії прекрасно розуміють, що в 2014 році Росія здійснила щодо України сценарій, який застосовувала щодо Фінляндії в 1939 році.

Про це йдеться в інтерв'ю на "Апострофі".

- У липні Путін вперше в цьому році відвідав країну-члена ЄС. І це була Фінляндія. Це був державний робочий візит, метою якого було вирішити двосторонні проблемні питання — в першу чергу, міграційні. У минулому році Росія фактично відкрила кордон, і іноземці (з Іраку, наприклад) безконтрольно змогли потрапляти в Фінляндію. По-друге, звичайно, торгівля. Щоб ви розуміли: торгівля між країнами (Росією і Фінляндією, — "Апостроф") впала в два рази. Росія була першим торговим партнером Фінляндії, а стала шостим або сьомим. Зараз на першому місці Німеччина. Але не для преси, не публічно... Жодна людина в Фінляндії не скаже, що дуже погано, що є санкції, і є російські контрсанкції. Тези інші. По-перше, що Росія страждає не від санкцій, а від дурної, вибачте мені це слово, економічної політики, падіння рубля, розрахунку виключно на свою сировину — нафту, газ та інше, - сказав посол.

За його словами зближення між Фінляндією і Росією бути не може. З

 - Задумайтеся над цими цифрами: кордон України з Росією - протяжністю 2000 кілометрів. А у Фінляндії — 1300 кілометрів. Уявляєте, що таке 1300 кілометрів для країни, населення якої складає 5 млн — в дев'ять разів менше, ніж у нас?! 1300 кілометрів — це більше, ніж протяжність кордонів з Росією усіх інших країн-членів ЄС. Тобто вони, як і ми, сусідів, на жаль, не вибирали, - сказав він.

Він переконаний, що фіни розуміють  - Путін є дуже непередбачуваним і, скажімо так, неосвіченим, на жаль, партнером.

Тому що друга теза Путіна була такою: “Ми проти того, щоб Фінляндія вступала в НАТО. І, звичайно, будемо змушені реагувати, підтягнути наші війська". А потім він говорить перед інтелігентними фінами і президентом, який його запросив: "НАТО із задоволенням воювало би з Росією до останнього фінського солдата". Фінська журналістка його і питає: "Навіщо Росія робить все можливе, щоб Фінляндія, яка ніколи навіть не думала про НАТО, туди вступила? І тепер майже більшість фінів хоче в НАТО..., - підкреслив посол.

Рекомендуємо прочитати

Что сделают с Саакашвили в случае его прибытия в Украину

Государственная пограничная служба Украины откажет в пересечении государственной границы лидеру "Движения новых сил" Михеилу Саакашвили в случае, если он прибуде....

Це може бути цікавим

Автохам на Подоле решил заблокировать движение автобусов

Вчера, 16 августа, на уже пешеходном Подоле герой парковки припарковал свой автомобиль так, что он мешал автобусу проехать....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Лідер німецьких євроскептиків заявив, що РФ ніколи не поверне Крим

Антиросійські санкції марні, Росія все одно ніколи не поверне Крим....