Роми звернулись зі скаргами через погроми в Лощинівці

Роми звернулись зі скаргами через погроми в Лощинівці

Голова Коаліції ромських неурядових організацій України Володимир Кондур надіслав міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та уповноваженому Верховної Ради України Валерії Лутковській звернення у зв’язку з ситуацією в селі Лощинівка (Одеська область).

— Жителями села Лощинівка в результаті їх протиправних дій були розгромлені і розбиті будинки, в яких живуть циганські родини, а самі роми змушені були тікати з села, — йдеться у зверненні ромів, пише ізмаїльський новинний ресурс Сіті.

Кондур зазначив, що його одноплемінники піддаються образам в Facebook, що «негативно впливає на імідж циганського населення і принижує людську гідність».

— Бездіяльність влади і поліції в Ізмаїльському районі призвели до такої ситуації, яка формує негативну оцінку з боку українського суспільства, що приводить до расової, міжетнічної ворожнечі і суперечить декларованим намірам розвитку правової держави, — підкреслив він.

За даними Громадського, сьогодні роми почали вивозити свої речі із Лощинівки, а місцева влада надасть дві вантажівки для вивозу цих речей.

Під час переговорів за участі голови Ізмаїльської райгосадміністраціі Валентини Стойкової було погоджено заборону на продаж алкоголю в селищі протягом 28 серпня для запобігання можливим конфліктам.

Читайте також: На Одещині пройшли масові заворушення через вбивство 8-річної дівчинки — фото, відеозагрузка...

Читайте також

Коментарі