Боржників за «комуналку» не випустять за кордон

Боржників за «комуналку» не випустять за кордон

Суд має право заборонити виїжджати за межі України боржникам за комунальні послуги, інформують «Весті«.

У судах і раніше часто приймали рішення про заборону виїзду за кордон людям, у яких є борги перед державою, банками або колишнім подружжям. Але зараз до них все частіше в суді направляють справи «комунальних боржників» навіть без їх відома. Зокрема, в Одеській області суд заборонив виїзд за кордон чоловікові, який мав борг перед водоканалу міста Ізмаїл в розмірі 932 гривні.

Така ж ситуація склалась для ще одного жителя Одеської області. Йому заборонили перетин кордону через борг в 1347 грн за телефон перед «Укртелекомом».

Як переконують адвокати,  суди можуть винести рішення і без відома відповідача.

Існує цілий ряд судів, які приймають заочні рішення, про які люди навіть не знають. Наприклад, в Дніпрі два районні суди йдуть на поводу у одного з великих банків і масово приймають рішення про заборону виїзду боржників за кордон.

Це протизаконно, і в більшості випадків апеляція ці рішення скасовує. Але як тільки запрацює приватна виконавча служба, таких справ в судах буде масса і оскаржити їх стане практично не можливо, — коментує ситуацію юрист Ростислав Кравець.загрузка...

Читайте також