Ожиріння збільшує ризик виникнення принаймні 13-ти видів раку - вчені ВООЗ

Надмірна вага або ожиріння збільшує ризик виникнення принаймні 13-ти видів раку. До такого висновку дійшли спеціалісти робочої групи Міжнародного агентства з вивчення раку, яке входить до Всесвітньої організації охорони здоров'я, пише The New York Times.

Вони дослідили більше тисячі досліджень на предмет згадки в них зайвої ваги піддослідних.

Вже на першому етапі відбору стало зрозуміло, що ожиріння є у переліку захворювань, які супроводжують п'ять видів раку: аденокарциноми стравоходу, колоректального раку, раку молочної залози у жінок в пост менопаузі, раку матки та нирок.

Новий огляд, який був нещодавно опублікований у журналі New England Journal of Medicine, пов'язує додаткові вісім видів захворювань з надлишковою вагою: два види раку шлунка – кардіального відділу та низу стравоходу, раку печінки, раку жовчного міхура, раку підшлункової залози, раку щитовидної залози, раку яєчників, раку крові, множинних мієлом та менінгіту – доброякісного типу раку мозку.

За словами голови робочої групи, доктора Грема Колдіца, професор медицини та хірургії в Університеті Вашингтона в Сент-Луїсі, ці 13 видів раку разом складають 42% усіх нових діагнозів раку.

Ожиріння пов'язане зі значними метаболічними і гормональними порушеннями, а також з хронічним запаленням, фактори, які можуть допомогти пояснити її зв'язок з раком.

У свою чергу професор епідеміології в Університеті Джонса Хопкінса Школи громадської охорони здоров'я Елізабет Плац, яка не була залучена до дослідження, зазначає, що науковці проробили велику роботу і результати їхніх досліджень, зокрема, слід взяти до відома жінкам.

-Найсильніша асоціації, яку вони знайшли, це рак матки та в постменопаузі рак молочної залози. Це важливі повідомлення, які жінки повинні почути, – каже вона.

Для деяких видів раку, група виявила, що більш гладка людина, тим ймовірнішим є ризик цього захворювання.

Наприклад, рак ендометрія у жінок з нормальною вагою з індексом маси тіла від 25 до 29,9 був на 50% вище відносного ризику. Для жінок з ІМТ між 30 і 34,9 ризик більше ніж у два рази. У чотири рази більше вірогідність захворіти у жінок з ІМТ від 35 до 39,9, а у тих, хто має цей показник 40 або більше ризик в сім разів збільшений.

Читайте також: Вчені встановили, що нелюбима робота небезпечна для здоров’я

Рекомендуємо прочитати

Бойовики почали масово звільнятися

Після того, як українські бійці провели успішну операцію та ліквідували групу терористів, інші бойовики почали масово звільнятись....

Це може бути цікавим

У Києві на двох популярних вулицях обмежать рух

9-30 червня рух транспорту вулицями Протасів Яр і Дарвіна буде обмежено у зв’язку з ремонтом....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Іноземні інвестори можуть отримати посвідку на проживання в Україні

Петро Порошенко підписав документ, який дозволяє іноземним інвесторам претендувати на громадянство України....