Експерти пояснили, як нараховують субсидії непрацюючим

Працездатні споживачі, які не отримують офіційного доходу, вказують у декларації про доходи неправдиву інформацію,  приховуючи реальний рівень одержуваних коштів.

Як стало відомо Domik.ua, щоб вивести субсидіантів з тіні і стимулювати їх до офіційного працевлаштування та сплати податків, чиновники збільшили рівень доходу, який враховується при нарахуванні субсидії для працездатних непрацюючих громадян.

Так, компенсація нараховується, виходячи з двох прожиткових мінімумів (раніше враховувався розмір одного прожиткового мінімуму). За словами міністра соціальної політики України Андрія Реви, в Україні немає громадян, які не отримують ніякого доходу.

- Стверджую: в Україні немає людей, які отримують доходи менші, ніж офіційний прожитковий мінімум. Логічний висновок: такі молоді люди або не хочуть працювати, або просто приховують свої доходи. Але вони претендують на субсидію, - впевнений чиновник.

За словами міністра, багато українських сімей отримують неофіційні доходи, не платять податки, при цьому хочуть отримувати максимальний розмір субсидії на оплату ЖКП. Така практика існувала в Україні, але з 1 травня 2016 року при нарахуванні компенсації людині працездатного віку без офіційного доходу і зайнятості (навчання, служба в армії) враховується дохід у розмірі 2900 грн (двох прожиткових мінімумів).

- За обсягом субсидія, скажімо, у скромної вчительки, яка важкою, напруженою працею заробляє гроші і чесно платить податки, не повинна бути менше, ніж у тих, хто не декларує ні копійки доходу, але при цьому споживає газ, світло і т. д. на рівні з іншими. Зарахування в сукупний дохід двох прожиткових мінімумів (2900 грн) дещо вирівнює ситуацію і змушує офіційно непрацюючу особу заплатити більше коштів за спожиті комунальні послуги, оскільки субсидія у нього зменшується. Споживач може уникнути такого негативного розвитку подій, якщо офіційно працевлаштуватися хоча б на мінімальну зарплату та почне сплачувати податки до бюджету. Хто не працює, той не їсть. В цьому і є принцип соціальної справедливості, - говорить Андрій Рева.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

У трьох районах Києва відключать холодну воду

26-29 червня "Київводоканал" обмежить водопостачання до низки об’єктів Святошинського, Дніпровського та Дарницького районів у зв’язку з плановими роботами на мере....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Под Киевом состоялся показ Bloody Queen by MILANIA

Линия одежды «Bloody Queen by MILANIA» направлена не только на то, что бы порадовать поклонников прекрасными летними платьями, но и для того, что бы ещё раз привлечь внимание ....