Експерти пояснили, як нараховують субсидії непрацюючим

Працездатні споживачі, які не отримують офіційного доходу, вказують у декларації про доходи неправдиву інформацію,  приховуючи реальний рівень одержуваних коштів.

Як стало відомо Domik.ua, щоб вивести субсидіантів з тіні і стимулювати їх до офіційного працевлаштування та сплати податків, чиновники збільшили рівень доходу, який враховується при нарахуванні субсидії для працездатних непрацюючих громадян.

Так, компенсація нараховується, виходячи з двох прожиткових мінімумів (раніше враховувався розмір одного прожиткового мінімуму). За словами міністра соціальної політики України Андрія Реви, в Україні немає громадян, які не отримують ніякого доходу.

- Стверджую: в Україні немає людей, які отримують доходи менші, ніж офіційний прожитковий мінімум. Логічний висновок: такі молоді люди або не хочуть працювати, або просто приховують свої доходи. Але вони претендують на субсидію, - впевнений чиновник.

За словами міністра, багато українських сімей отримують неофіційні доходи, не платять податки, при цьому хочуть отримувати максимальний розмір субсидії на оплату ЖКП. Така практика існувала в Україні, але з 1 травня 2016 року при нарахуванні компенсації людині працездатного віку без офіційного доходу і зайнятості (навчання, служба в армії) враховується дохід у розмірі 2900 грн (двох прожиткових мінімумів).

- За обсягом субсидія, скажімо, у скромної вчительки, яка важкою, напруженою працею заробляє гроші і чесно платить податки, не повинна бути менше, ніж у тих, хто не декларує ні копійки доходу, але при цьому споживає газ, світло і т. д. на рівні з іншими. Зарахування в сукупний дохід двох прожиткових мінімумів (2900 грн) дещо вирівнює ситуацію і змушує офіційно непрацюючу особу заплатити більше коштів за спожиті комунальні послуги, оскільки субсидія у нього зменшується. Споживач може уникнути такого негативного розвитку подій, якщо офіційно працевлаштуватися хоча б на мінімальну зарплату та почне сплачувати податки до бюджету. Хто не працює, той не їсть. В цьому і є принцип соціальної справедливості, - говорить Андрій Рева.

Рекомендуємо прочитати

Известная спортсменка поделилась своими секретами здоровья

Олимпийский спринтер Морган Митчелл рассказала о том, как ей удается поддерживать свое тело в прекрасной форме и прекрасно выглядеть....

Це може бути цікавим

Китайский батискаф начал погружение в самую глубокую точку на планете

Китайский обитаемый глубоководный батискаф "Цзяолун" начал первое погружение в самую глубокую точку на планете – Бездну Челленджера в Марианской впадине, сообщает агентство Синьхуа....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Официантку уволили за ночь с известным актером

21-летнюю официантку Вивиану Росс уволили из ресторана лондонского отеля Chiltern Firehouse после того,....