В Україні створили перший мікросупутник за часи незалежності

В Україні створили перший мікросупутник за часи незалежності

У якому стані сьогодні знаходиться в Україні космічна сфера і як вона розвинулася за 25 років незалежності розповів директор Інституту космічних досліджень Національної академії наук та Національного космічного агентства України Олег Федоров, передає УНН.

Проект «Іонасат» та «Іонасат-Мікро» (Мікросупутник)

«Ми сподівалися, що на початку 2018 року відбудеться запуск першого українського мікросупутника. Це перший науково-прикладний проект з дослідження динамічних процесів в ближньому космосі, який має виняткове значення і для розуміння фізики процесів, і для застосувань в телекомунікація, навігації. Апаратура створена українськими фахівцями, це львівські, дніпропетровські вчені. Наші колеги з Польщі і Болгарії працюють з нами в команді. Але якщо буде таке фінансування, ми навряд чи здійснимо цей проект. Сума передбачена в бюджеті, це 30 млн грн. Однак ми їх поки не отримали», — зазначив Федоров.

Застосування аерокосмічних даних в інтересах української економіки

«Ми маємо певні успіхи у співробітництві з європейським проектом «Еuropean research area» в галузі агромоніторингу. Оцінювання сільськогосподарських угідь. Прогноз врожайності — це одне з головних завдань української економіки та космічного моніторингу. Ми дуже хочемо, щоб це було використано в Україні, оскільки в нашій державі сільське господарство займає дуже велику нішу. Зараз готується угода за підтримки Світового банку, невеликий проект з Європейським космічним агентством. Співпраця з ними передбачає спільне фінансування з європейського та українського боку. Це важливо, тому що ми впроваджуємо нові технології для Європи, включаючи Україну. Наша держава у цій сфері стає де-факто європейською країною за рівнем впровадження технологій», — розповів директор Інституту космічних досліджень.

Космічна сфера в Україні у стані занепаду

«Підсумовуючи діяльність Інституту космічних досліджень, мушу сказати, що за всі роки незалежності такого стану, в якому опинилася українська наука та космічна галузь зараз, ще не було. Такого, щоб фінансування дорівнювало нулю, ще не було. Під загрозою знаходиться вся наша діяльність. Фінансування академії (НАН – ред.) скорочено, люди отримують неповну заробітну платню, а з боку фінансування космічної програми зараз нуль. 250 млн грн. виділено в бюджеті цього року. Деяка частина знаходиться на казначейських рахунках космічного агентства, але досі не підписано розподіл фінансування Міністерством фінансів. Тому всі наші досягнення і всі наші проекти знаходяться під загрозою», — підсумував Федоров.загрузка...

Читайте також