Вівсянка на сніданок: чому вона шкідлива?

Вівсянка на сніданок: чому вона шкідлива?

Під час схуднення краще снідати білковими продуктами, а не вівсянкою.

Вівсянка містить недостатньо білків
Пластівці швидкого приготування, з яких ми найчастіше готуємо кашу, містять дуже мало білків і клітковини, а через надмірну обробку повільні вуглеводи в їх складі перетворюються на швидкі, такі, що легко засвоюються.

Потрапляючи в організм, вони швидко піднімають рівень цукру в крові, що збільшує різкий викид інсуліну. Звідси — гостре відчуття голоду. Білкові продукти не мають подібного ефекту. Навпаки, вони сприяють підтримці рівня цукру в крові на стабільному рівні, тому відчуття голоду не виникає.

Вівсянка містить глютен
За даними ВООЗ, тільки 1% людей у світі страждає від целіакії — спадкової непереносимості білку злакових глютену — клейковини.

Проте останнім часом дієтологи все частіше стикаються з таким захворюванням, яке не пов’язане з целіакією — алергія на глютен. Її ознаки — діарея, метеоризм і здуття живота після вживання злаків, що містять глютен: пшениці, вівса, іржі.

Відповідно, в готових сніданках і пластівцях, виготовлених з них, глютен теж є. Так що якщо у вас часто виникають болі в животі після вживання вівсянки, варто проконсультуватися з алергологом.

Порція вівсянки містить недостатньо калорій
Доля сніданку повинна складати не менше 25-30% кілокалорій від загальної калорійності раціону. Тобто в дієті з енергетичною цінністю раціону 1400 ккал сніданок повинен «важити» близько 350 ккал.

Для порівняння: в порції вівсяної каші на знежиреному молоці — максимум 300 ккал. Звичайно, можна добрати кілокалорій за рахунок йогурту і сиру, але, погодитеся, небагато хто осилить їх після тарілки каші. Звідси — ефект насичення, який носить нетривалий характер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандинавська кето-дієта: як відмовитися від вуглеводів назавжди

Вівсянка швидко набридає
Фахівці зі здорового харчування не втомлюються повторювати: раціон має бути різноманітним. Каша на сніданок — не виключення. Не варто день у день їсти тільки вівсянку: проявіть фантазію! Сьогодні — омлет, завтра — сирники, післязавтра — каша з житніх або рисових пластівців, а не обридлих вівсяних. Снідаючи різноманітно, ви забезпечите свій організм максимальною кількістю корисних елементів.

Без цукру і олії вівсянка несмачна
Багато людей з розряду тих, хто «завжди худне» є рабами своїх звичок в харчуванні. Наприклад, звикла людина їсти кашу з олією — і додає її в тарілку на автоматі вже несвідомо.

Сніданок з вівсянкою не підвищує швидкість обміну речовин
Те, що білковий сніданок підвищує обмін речовин, знають небагато. Насправді сніданок з яєць або сиру прискорює метаболізм не гірше, ніж розрекламована зелена кава. Так що усім, хто худне краще розпочинати день з сніданку, в якому не менше 25-30% калорій складають білки.

Джерело: Країна здоров’я

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 напоїв, що виведуть токсини і шлаки з організмузагрузка...

Читайте також