Пишний назвав головний висновок після 25 років незалежності

Нам потрібно наслідувати приклад Ізраїлю та розвивати армію, а на її основі – промисловість та інформаційні технології.
Про це у своєму блозі на НВ пише голова Ощадбанку Андрій Пишний.

Людина, проживши певний період, волею-неволею схильна аналізувати пройдений шлях. Так вона влаштована. Пригадати пережите. Похвалити себе за досягнення. Провести роботу над помилками. Прийти до якихось висновків і сформулювати плани на майбутнє. А далі - змінитися і діяти.

Так само і з країною.

Яка головна помилка України як держави за роки нашої незалежності? На мою думку, це несерйозне відношення до створення і розвитку сучасних збройних сил.

І справа не тільки в одвічній прописній істині хочеш миру – готуйся до війни. І навіть не в агресії на Сході і не в окупації Криму. Це вже наслідки.

Справа в тому, що саме армія і оборонно-промисловий комплекс можуть стати локомотивом, який представить світу українське економічне диво.

Прикладом тому може послужити Ізраїль. Платформою для створення найпотужнішої в світі ІТ-індустрії там стали армія, ВПК і сильна інженерна школа, яка, як і в Україні, мала радянські корені через мільйон репатріантів, які переїхали на землю обітовану з колишнього СРСР.

У нас для цього теж є все: і наука, і кадри, і унікальні підприємства. Навіть є зовнішньополітична ситуація, яка нас просто штовхає йти по цьому шляху, щоб кризу перетворити на можливість.

Тому мій прогноз майбутнього України на наступні 25 років – розвиток армії, сучасних озброєнь, техніки, інформаційних технологій, української інженерної школи. Саме це приведе нас до добробуту. У нас немає іншого шляху, крім як стати startup nation. І, впевнений, що тоді 50-річчя української незалежності ми будемо зустрічати у верхній частині світових рейтингів розвитку.

Що для цього потрібно?

Давайте думати, радитися, сперечатися, приймати рішення і діяти.

Можливо, необхідно детально вивчити та використовувати ізраїльський досвід. Пільгові податкові і кредитні умови для розробки інновацій під патронатом держави. Створити пару-трійку венчурних фондів, які б на кожні півтора долара іноземних інвестицій вкладали долар. Забезпечувати державним замовленням виші, які готують ІТ-спеціалістів, як це вже зроблено цього року міністром освіти Лілією Гриневич. І взагалі розвивати систему освіти, яка у нас далеко не найгірша у світі. Наші інтелектуали (в більшості своїй гуманітарії) повинні поповнитися потужною армією технарів. Саме промисловість і технології можуть зробити країну і людей багатими.

Оскільки ми країна з великою діаспорою, то можливий і шлях надання другого – українського – громадянства нашим співвітчизникам з країн ЄС, Північної Америки та Австралії. Це посилило б і інтелектуальний, і демографічний потенціал української політичної нації, яка за багатьма рисами схожа з ізраїльським народом, розсіяним та проживаючим по всьому світу. Фактично, мова йде про український світ, який існує, але яким за 25 років Україна так і не скористалася, не ставши центром комунікацій цього українського світу.

Якщо ми за чверть століття здійснили дві демократичні революції, стримуємо агресію однієї з найсильніших армій світу, двічі виграли Євробачення, маємо сучасне мистецтво, яким захоплюються у всьому світі, енергетичну міць, будуємо літаки, то і державу ми здатні побудувати сильну і сучасну.

Рекомендуємо прочитати

Це може бути цікавим

Антикоррупционер - депутат Виталий Куприй проговорился о своей зарубежной недвижимости - ТРК "КИЕВ"

Будучи гостем программы «Столица» на телеканале «Киев» и отвечая на вопрос слушателя в прямом эфире о готовности материально помогать украинской армии, Виталий Куприй огласил факты, которые идут в разрез с его официальной электронной декларацией....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

В столице мужчину приговорили к 2,5 годам тюрьмы за кражу шоколадок "Рошен"

Печерский районный суд Киева приговорил мужчину к 2 годам и 4 месяцам лишения свободы за кражу 20 шоколадок "Рошен" из магазина....