Чому варто відмовитися від глютену раз і назавжди

Чому варто відмовитися від глютену раз і назавжди

Останнім часом все більшої популярності набувають безглютенові дієти. Але до кінця не зрозуміло, чи шкодить глютен людському організму. Або ж в чому його користь.  Спробуймо розібратися.

Які продукти містять глютен

Глютен ( або як його ще називають клейковина ) — це вид еластичних білків, що містяться у пшениці. Також глютен присутній в таких продуктах, як макаронні вироби, манна, вівсяна, пшенична, перлова, ячна, вівсяні пластівці, хлібобулочні вироби (хліб та булочки), всі кондитерські вироби, цукерки, карамель, драже, шоколад, морозиво, йогурти, всі види сирків, сиркова і сирна маса, фасований сир, сухе або згущене молоко, вершки, маргарин і масло промислового виготовлення, сири і майонези, хлібці, котлети, ковбаси, сосиски, напівфабрикатах з м’яса і риби.

Плюси глютену
Звичайно, у клейковини чимало переваг, і обумовлені вони її складом. Користь цього рослинного білка в тому, що він містить вітаміни А, Е і групи В, кальцій і фосфор в легкозасвоюваній формі, а головне — незамінні амінокислоти, кожна з яких виконує найважливіші функції і не може бути синтезована організмом. Наприклад, лізин бореться з вірусами і небезпечними бактеріями, в певний момент запускаючи імунну систему. Метіонін задіяний в синтезі гемоглобіну, який насичує наші клітини киснем. Треонін підтримує роботу шлунково-кишкового тракту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У людей знайшли гени істот невідомого виду

Мінуси глютену
У чому шкода глютену? Тим часом глютен здатний завдати організму дуже і дуже серйозної шкоди.Шкода цього білка обумовлена його впливом на травні органи. Як відомо, внутрішні стінки кишечника покриті тонкими і дуже чутливими ворсинками. Призначення їх — вбирати живильні речовини, мікроелементи і вітаміни і передавати їх в кров. Глютен обволікає і руйнує їх, перешкоджаючи нормальному насиченню організму і завдаючи йому цим величезної шкоди. Інша небезпека надмірного вживання клейковини в тому, що при цьому відбувається подразнення нервових закінчень.

Безглютенові продукти
Рис, бобові, кукурудза, картопля, соя, гречка, просо, горіхи, м’ясо, риба, яйця, молоко і сири, фрукти — це неповний, але основний список інгредієнтів, на основі яких складається. У безглютенової дієті недостатньо клітковини, тому необхідно вживати їжу з великою кількістю волокон, що містяться в цілісному рисі, картоплі і овочах.

За матеріалами Країна здоров язагрузка...

Читайте також