Через “неполадки” в країні долар скоро буде по 30 грн, - експерт

Курс долара в Україні після тривалого затишшя знову почав зростати. На готівковому валютному ринку його вартість вже перевалила за 26 грн/дол. Експерти впевнені, що новий виток девальвації стався через внутрішні “неполадки” в країні – загострення ситуації на Донбасі, проблем на міжбанку, а також через зволікання з траншем МВФ.

- Існує кілька причин для падіння гривні. Перша і найголовніша – це загострення ситуації на Донбасі і в Криму. Це додає нестабільності, і негативно впливає на поточний і майбутній приплив інвестицій в Україну. Друга причина – це відсутність траншу МВФ. Поки немає офіційного рішення про виділення коштів, інвестори турбуються, - розповів провідний експерт інформаційно-аналітичного центру ForexClub в Україні.

Долар США в світі, починаючи з початку серпня, знижується в ціні на тлі небажання американського центрального банку підвищувати процентну ставку.

- Тому останнє зниження гривні більше пояснюється внутрішніми причинами, - заначає Шевчишин.

Як пояснили в самому Нацбанку, посилення коливань обмінного курсу на валютному ринку України не пов’язане з фундаментальними факторами і носить ситуативний характер – на тлі загострення зовнішньополітичної ситуації.

На думку аналітиків, ситуація на валютному ринку виявилася біполярною і є кілька варіантів для розвитку ситуації в майбутньому.

Як пояснюють експерти “Atlant-Finance”, існує варіант, що безготівковий долар поступово досягне позначки в 25,3 – 25,5 грн/дол.

- Зміцнити гривню може період бюджетних платежів, що наближається, – експортери будуть продавати більше валюти для забезпечення гривневих податкових платежів. Але проти гривні виступить ситуація на готівковому ринку і виплати вкладникам збанкрутілих банків, - попереджають аналітики.

- Ми допускаємо, що до кінця серпня курс продажу безготівкового долара може скласти 25,2 – 25,3 грн.,готівкового – 25,7 – 25,8 грн, - доповнює Шевчишин.

Не відмовляються експерти і від песимістичного сценарію – з доларом по 30 грн.

У той же час, НБУ поки не втручався в ринок, вважаючи за краще спостерігати за ситуацією зі сторони.

Рекомендуємо прочитати

Девочка-подросток убила ножом сотрудницу торгового центра в Норвегии

Пятнадцатилетняя девочка напала с ножом на сотрудницу и посетительницу торгового центра в городе Кристиансанн в Норвегии....

Це може бути цікавим

Гройсман назвал причину невыхода Ryanair на украинский рынок

Премьер-министр Украины Владимир Гройсман заявил, что ирландский лоукостер Ryanair отменил выход на украинский рынок в связи с тем, что в стране нет стратегии авиапер....

загрузка...

Схожі публікації

Дивіться, що пишуть

Смертельна ДТП на Запоріжжі: загинула 12-річна дитина

Внаслідок аварії під Мелітополем загинув 40-річний річний чоловік та 12-річний хлопець....